Як виміряти квадратний метр. Як вищітать квадратний метр трикутника.

В деяких країнах площа квартир і будинків вважають в сотнях квадратних метрів , а площа присадибних ділянок - в гектарах. У Росії ж, що займає 1/6 частину суші, в сотках прийнято вимірювати площу дачних ділянок, а звичною одиницею виміру площі житла є квадратний метр. Причому виміряти кожен квадратний метр іноді потрібно з точністю до квадратного сантиметра.
Вам знадобиться
  • - будівельна рулетка;
  • - електронний далекомір.
Інструкція
1
Щоб виміряти метраж (площа, виражену в квадратних метрах) кімнати прямокутної форми перемножте її довжину і ширину. Ширину і довжину кімнати при цьому необхідно записати в метрах. Якщо кількість метрів при вимірі не ціла число (тобто в виміру присутні ще й сантиметри), припишіть кількість санти метрів після десяткової точки коми). Так, наприклад, вимірюванню 1 метр 23 сантиметри відповідатиме число 1,23.
2
Якщо в кімнаті виступи або ніші від інших кімнат, то їх метраж розраховується окремо і віднімається або додається до "прямокутної" площі кімнати. При цьому слід врахувати, що виступи від сантехнічних споруд (напр. Стояків) не слід віднімати від площі, так як вони входять в її метраж - навіть якщо це пристрої загального користування.
3
Щоб виміряти кількість квадратних метрів в непрямокутною кімнаті, розділіть її на прямокутні ділянки і складіть метраж кожного з них. Зрозуміло, цей спосіб підходить тільки в тому випадку, коли всі додаткові кути кімнати також прямі.
4
При вимірюванні довжини і ширини кімнати використовуйте звичайну будівельну рулетку або електронний далекомір. Щоб отримати більш точний результат, проводите по два виміру - різних кінців стіни. Якщо результати вимірювань розрізняються, то знайдіть середнє арифметичне - складіть і розділіть обидва результату вимірів навпіл.
5
При використанні для вимірювань метражу кімнати електронній (лазерної) рулетки зверніть особливу увагу на напрям променя - воно має бути строго перпендикулярно стіні. Навіть відхилення в декілька градусів здатне наміряти зайвий квадратний метр.
6
Якщо метраж квартири розраховується з метою монтажу огрівальної системи "тепла підлога" на основі інфрачервоної нагрівальної плівки, то відніміть з отриманих квадратних метрів площа стаціонарної меблів (диванів, ліжок, шаф, стінок і кухонних столів).
7
Якщо кімната має складну форму, то розбийте складні ділянки на трикутники і сектора. Щоб порахувати метраж трикутника, виміряйте його сторони і скористайтеся формулою Герона: Sтреугольніка =? (Р * (р-а) * (р-b) * (р-с)), де р - напівпериметр трикутника, тобто р = (а + b + с)/2, де а, b і с - довжини його сторін. Для розрахунку площі сектора використовуйте формулу площі круга (пі ер квадрат), а потім помножте отримане значення на кількість градусів у секторі та розділіть на 360.