Як зміцнити схил яру. верба для зміцнення укосів.

Іноді садівникам-городникам дістається ділянку зі схилом . Часом дачну ділянку сусідить з яром, і є небезпека, що поступово під укіс почнуть сповзати грядки. У інших заміський будинок стоїть прямо на краю яру. У всіх цих і схожих випадках схили слід зміцнювати. Існує кілька надійних способів зміцнення ярів.
Вам знадобиться
 • - гілки верби;
 • - насіння трав;
 • - саджанці дерев;
 • - дошки;
 • - кілочки;
 • - зміцнюють конструкції (георешітки, біомати, геосітки, геотекстиль і т.д.);
 • - камені;
 • - колоди;
 • - бетонні блоки.
Інструкція
1
Визначте приблизну величину схилу. При середніх і маленьких ухилах (до 6-8%) укіс можна зміцнити рослинами. У середній смузі Росії популярним рослиною для зміцнення схилів є верба (інші назви: верба, верба, верба, лоза, тальник). Наріжте вербові гілки довжиною 50-70 см, діаметром 1-2 см і застроміть їх вздовж схилу навхрест на манер невисокого заборчика. Якщо грунт достатньо зволожений, гілки навіть поливати не треба, вони незабаром підуть у ріст і являть собою живопліт. Коренева система у верби потужна, широка, зимостійка, вона напевно не дасть розповзатися схилу дальше.Для зміцнення схилів підійдуть такі дерева, як осика, дуб, горобина, вільха, модрина.
2
Можете зміцнити пологий схил і травами. Придатними для цих цілей вважаються кірказон, древогубец, тимофіївка лугова, пирій повзучий, стоколос безостий та ін. Можна купити в магазині готову суміш газонних трав «Дорожня» .Склон (навіть досить крутий - до 45%) зміцниться травами грунтовно, якщо ви проявите кмітливість і підберете трави з вертикальними і горизонтальними кореневищами. Так, один вид трав з розвиненою кореневою системою (до 2-х метрів у глибину) зміцнить схил по вертикалі, а інший вид - володіє швидким вегетативним розвитком, міцно зафіксує поверхню схилу по горизонталі. Разом, переплітаючись, вони створять відмінний зміцнення всієї стіни яру.
3
Можете використовувати зміцнюють конструкції. Такі, як георешітки, біомати, геосітки, геотекстиль і т.д. Георешітки, виготовлені з пластику та гуми, розстеліть на схилі, зафіксуйте кілочками і заповніть осередку гравієм або землею. Можете посіяти траву, її коріння ще більше зміцнять почву.Для армування крутих схилів можете використовувати геосітка - поліефірную або зі скляних ниток. Вона володіє високим ступенем жорсткості, що дозволяє їй витримувати суттєві навантаження. Схил не "повзе» навіть після рясних дощів.
4
Можете застосувати метод терасування схилу. Він полягає в установці бар'єрів через 1 метр з дощок, які фіксуються за допомогою вбитих у землю кілочків. Вийде такий багатоступеневий схил, на кожній такій ступені можна сформувати грядки, якщо схил знаходиться на вашій земельній ділянці.
5
Якщо рослини, георешітки і террасіровка не рятують і схил продовжує сповзати, осідати, зміцните його за допомогою каменів, колод, бетонних і керамічних блоків, вкопаних в землю.
Корисна порада
Спосіб укріплення схилу яру залежить від мети - запобігти подальшому сповзання яру, надати схилу декоративний вигляд, використовувати його в якості додаткової ділянки під грядки, зміцнити для будівництва.
Ви тільки що вступили в дачне товариство. Щастя вашій немає межі, ви хочете якомога швидше облаштуватися на новому місці. І все б чудово, але по межі ділянки проходить глибокий яр , який має властивість збільшуватися. Звичайно, з часом його можна буде перетворити в красивий водойму, але в кожному разі берега доведеться зміцнювати.
Вам знадобиться
 • Дошки
 • Дерев'яні кілочки
 • Живці верби, пузиреплодник, горобинника або інших чагарників з добре розвиненою кореневою системою
 • Насіння трав
Інструкція
1
Якщо у вас немає можливості відразу провести масштабні будівельні роботи, влаштуйте на схилі яр а газон. Дерн відмінно зміцнює схили. Землю під траву необхідно злегка розпушити і засіяти. Глибоко копати не варто, вам потрібно, щоб насіння не змило дощем і щоб схил не руйнувався хоч якийсь час.
2
Можна посадити чагарники з розгалуженою кореневою системою. Якщо яр знаходиться на сонячному місці, то підійдуть ірга, снежноягодник. На тінистій стороні приживеться рябинник і пузиреплодник.
3
Глибокий яр можна оформити під тераси. Розмітьте схил яр а, починаючи знизу. Через кожен метр висоти проведіть горизонтальну лінію. По лініях через рівні проміжки вбийте дерев'яні кілочки так, щоб вони були трохи під кутом до схилу яр а. Прокладіть дошки. Їх краще ставити на ребро так, щоб вони спиралися на кілочки. За кілочками і дошками необхідно стежити, щоб вони не згнили, і вчасно міняти. Посадіть на тераси вербу або обліпиху. Кілочки для терас теж можна зробити з товстих гілок верби. Якщо яр глибокий і постійно обсипається, але перебуває на сонячному місці, можна посадити на тераси кілька в'язів.
4
Можна піти й іншим шляхом, перетворивши недолік дачної ділянки в його гідність. Схил яр а можна зміцнити красивою підпірною стінкою зі штучного або натурального каменю. Можна влаштувати там альпінарій. Поєднання каменів і квітів, терас зі лавками і драбинок додасть вашому дачній ділянці оригінальність.
Зверніть увагу
Можна використовувати георешітки. Вони робляться зі спеціального пластику або гуми. Якщо ви їх знайшли, розстеліть їх по схилу, заповніть землею і посадите траву.
Корисна порада
В магазині насіння зверніть увагу, чи немає спеціальних сумішей для зміцнення схилів.