Як відрізнити телятину від яловичини.

Найчастіше даним питанням задаються молоді мами, т.к. маленької дитини потрібно годувати строго певним м'ясом. Найчастіше, для приготування того чи іншого блюда принципово використання саме яловичини . Так як же відрізнити одне від іншого?
Вам знадобиться
  • - телятина;
  • - яловичина.
Інструкція
1
Подивіться уважно на колір м'яса. Молода телятина має м'ясо рожевого-червоного, блідо-рожевого або сірувато-рожевого кольору, в той час як яловичина - насиченого червоного.
2
Зверніть увагу на консистенцію м'яса. Телятина має ніжною консистенцією, сухожилля практично відсутні, а яловичина більш жорстка, в м'ясі можна виявити велику кількість сухожиль, товсті плівки і великі поздовжні волокна.
3
Понюхайте м'ясо. Телятина приємно пахне молоком, має легкий, кисло-солодкий запах.
4
Подивіться так само на колір жиру, що міститься на м'ясі. На телятині жир практично відсутній, а якщо він і є, то білого кольору. Жир на м'ясі яловичини маєкремовий, кремово-рожевий і, іноді, жовтий колір і міститься в більшій кількості.
5
Оцініть так же зріз м'яса. Він повинен бути злегка вологим, але не липким. Натисніть пальцем на поверхню м'яса. При натиску на телятину, поверхня швидко вирівнюється, а палець залишається сухим. Сік, що виділяється з телятини, прозорого кольору.
Зверніть увагу
Пісна телятина вважається дієтичним м'ясом через низький вмісту жиру. Молоде м'ясо багате білком, що робить телятину необхідної для вагітних жінок, ослаблених і маленьких дітей і людей похилого віку. Однак телятина не завжди переважніше яловичини. Т.к. багата білками телятина виявляється надмірно важкою їжею для людей, які страждають захворюваннями печінки і підшлункової залози.
Корисна порада
Зверніть увагу, що яловичина може бути майже такий же м'якою, як телятина, або, навпаки, дуже жорсткою - все залежить від породи тварини, її віку та специфіки м'язів, вибраних для приготування. Найбільш ніжні при приготуванні виявляються м'язи спини, поперекової частини і костреца. Смак і соковитість яловичини залежать ще й від того, чи дозріло м'ясо. Для того, щоб прискорити цей процес, м'ясо необхідно замаринувати в оцтової заправці, в молоці або заправці з овочів і рослинного масла.