Як розібрати пластикове вікно. Як змастити механізм пластикових вікон.

Пластикові віконні конструкції міцно увійшли в наше життя, позбавивши від безлічі турбот, пов'язаних з фарбуванням і утепленням вікон. І все ж час від часу навіть такі вікна вимагають профілактичного ремонту і регулювання. У деяких випадках потрібно навіть часткова або повна розбирання пластикових вікон. Перш ніж розбирати таке вікно , ретельно подумайте і робіть це тільки в разі крайньої необхідності.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - гострий ніж;
  • - стамеска;
  • - шпатель;
  • - гумові присоски;
  • - рукавички.
Інструкція
1
Приступаючи до розбирання пластикового вікна, спочатку зніміть потрібну стулку з віконного отвору. Будьте акуратні й обережні, оскільки вага вікна досить значний, і при недбалому поводженні з ним можна пошкодити конструкцію. Висмикніть стрижень з верхньої петлі, що утримує стулку, зніміть її і опустіть на підлогу.
2
З важкої віконної стулки спочатку вийміть склопакет, закріплений штапика. Штапики вийміть по одному, почавши з найдовшого. Використовуйте для демонтажу штапиков ніж або спеціальний шпатель, просунувши такий інструмент у вузьку щілину між штапиком і стулкою. При відсутності потрібного інструменту підійде і звичайна широка стамеска, якщо користуватися нею обережно.
3
Після того як ви видалили останній штапик, обережно вийміть з стулки склопакет. Найкращий варіант - використовувати для цієї операції спеціальні присоски, але якщо їх знайти не вдалося, то вийміть склопакет руками, на які попередньо надіньте бавовняні рукавички.
4
Приступайте до демонтажу віконної фурнітури. Спочатку зніміть ручку. Потім вигвинтите все саморізи. Після цього за допомогою викрутки від'єднайте складові деталі замикаючого механізму. Всі деталі конструкції складіть в поліетиленовий пакет, щоб не втратити їх.
5
Тепер черга за склопакетом. Він склеєний на спеціальному обладнанні з двох або трьох окремих скла; в дистанційну рамку склопакета засипається поглинач вологи. Надріжте гострим ножем верхній шар герметика, не намагаючись при цьому просунути ніж глибоко (в іншому випадку скло неминуче трісне). Видаліть герметик шар за шаром до тих пір, поки не доберетеся до алюмінієвої рамки. Розібраний склопакет зібрати в домашніх умовах практично неможливо, тому гарненько подумайте, перш ніж братися за його повне розбирання.
Сучасні пластикові вікна поступово і повсюдно приходять на зміну старим дерев'яним конструкціям. При установці або знятті таких вікон іноді потрібно повністю розібрати їх, видаливши склопакет з рами. Робити це необхідно акуратно і з дотриманням заходів обережності, щоб не пошкодити конструкцію.
Вам знадобиться
  • - шпатель або лопатка;
  • - набір викруток;
  • - гострий ніж;
  • - рукавички.
Інструкція
1
Демонтаж склопакета проводите тільки при знятому з отвору вікні. Для захисту рук від саден і можливих порізів надіньте на руки бавовняні рукавички. Спочатку розберіть раму. Відокремте стулку вікна від основної конструкції. Для цього вийміть стрижень, що утримує стулку (він розташований на верхній петлі). Знявши стулку вікна, помістіть її на підлозі в зручному місці, притуливши до стіни.
2
Зніміть зі стулки вікна всю обслуговуючу її фурнітуру. Виверніть гвинти, відкрутіть ручку. За допомогою викрутки послідовно демонтуйте деталі замикаючого механізму. Щоб згодом не шукати фурнітуру по всій кімнаті, складіть все кріплення в поліетиленовий пакет.
3
За допомогою ножа зніміть з вікна все штапики. При цьому ніж повинен бути тонким, але жорстким; товсте лезо може пом'яти штапик. Гнучким ж лезом ви навряд чи зможете дістати штапик з щільного з'єднання його зі стулкою. Інструмент просуньте між вікном і штапиком, після чого акуратно від'єднайте останній. Послідовно виконайте цю операцію з усіма елементами, починаючи з найдовшого.
4
Приступайте до демонтажу самого склопакета. Спочатку приберіть розпірки, якими пакет зафіксований в стулці. Вставте в зазор між склопакетом і віконної стулкою металеву лопатку і відіжміть пакет. Так ви зможете звільнити розпираючий прокладку, на якій знаходиться склопакет. Тепер за допомогою того ж ножа вийміть склопакет з займаного їм місця. Видавіть його верхній край всередину, притримуючи склопакет зсередини.
5
Для подальшої розбирання склопакета, якщо виникла така необхідність, гострим ножем подрежьте шар герметика. Використовуйте ніж з обережністю, в іншому випадку можна пошкодити скло. Видаліть послідовно всі верстви герметика, поки не дійдете до металевої рамки. Повне розбирання склопакета на цьому завершена.