Як малювати пікселями.

Pixel art, що з'явився на початку 70-х і широко поширений аж до 90-х років минулого століття вид комп'ютерної графіки, у наш час використовується у вузькій, але важливою ніші мобільних пристроїв, що володіють екранами з низьким дозволом. Особливістю цієї графіки є копітка, точка за точкою, створення зображень на рівні одного пікселя. Для роботи в цій техніці достатньо мати комп'ютер і найпростіший графічний редактор, проте, завдяки своїй специфічності, сьогодні Pixel art - доля або фахівців, або вузького кола цінителів.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - графічний редактор;
  • - навички малювання від руки.
Інструкція
1
У графічному редакторі створіть новий документ, розміром 300х300. Встановіть здатність 72 точки на дюйм. Якщо існує така опція, в основних установках програми налаштуйте інтерполяції зображення «За сусіднім пікселям», щоб малюнок мав чіткі краї, а не згладжені.
2
Уявіть процес створення вашого малюнка, як викладання зображення з цеглинок, величина яких всього 1 піксель (елементарна одиниця растрового зображення). При цьому всі елементи композиції повинні бути відповідні цій величині. Лінії шириною більше 1 пікселя припустимі лише в крайніх випадках.
3
Малюйте інструментом «Олівець», величиною в 1 піксель, для видалення ліній і пікселів використовуйте інструмент «Ластик» такого ж розміру. При погляді на малюнок глядач повинен чітко бачити саме піксельний малюнок з його характерними лініями, що складаються з рівномірно зміщених на 1 піксель відрізків, що утворюють «сходинки». Проте сильна «зазубренность» псує зовнішній вигляд графіки, тому всі нерівні вигини і злами ліній необхідно ретельно підправляти, робити більш рівними і плавними.
4
Щоб змішувати кольору, створювати плавні переходи між ними і надавати обсяг елементам малюнка, використовуйте техніку «дизеринг», тобто «Змішування». Цей прийом полягає в розташуванні пікселів двох сусідніх кольорів у шаховому порядку на певному проміжку між цими квітами. Робити зону змішування менше двох пікселів не варто, тому згладжування екрана монітора знищить ефект. «Дизеринг» також дозволяє отримувати кольору, яких немає в палітрі графічного редактора.
5
Значно спростити процес малювання може створення попереднього начерку або олівцем на папері (з подальшим скануванням), або за допомогою графічного планшета прямо у вашому графічному редакторі. Після цього доведіть начерк «до розуму» за допомогою принципів і прийомів піксельної графіки, описаних вище.
6
В цілому, основним навиком для вас має стати вміння додавати або видаляти пікселі для створення чітких ліній і форм, що не губляться і не змащувати в мініатюрному зображенні. Навчитися цьому можна, лише постійно практикуючись, вивчаючи і копіюючи роботи визнаних майстрів і створюючи власні малюнки.
Зверніть увагу
Вимоги до графічного редактору: наявність образотворчих інструментів з мінімальним розміром в один квадратний піксель, найпростіший набір кольорів. Підтримка шарів бажана, але необов'язкова.
Корисна порада
Для зручності роботи з такими дрібними розмірами використовуйте масштаб зображення 800%.