Як захистити дерев'яний будинок.

Дерев'яний будинок - довговічна конструкція. Проте природні вороги дерева повільно, але вірно призводять дерев'яний будинок до руйнування. Тому на каж будинок етапі будівництва необхідно вживати певних заходів для захисту будинок а. Свого часу дерев'яні будинок а просочували маслом, соляним розчином, покривали смолою і використовували інші хитрощі. Сьогодні, коли в арсеналі будівельників незчисленна кількість різних захисних засобів, головне своєчасно застосовувати їх, як під час будівництва, так і в процесі експлуатації будинок а.
Вам знадобиться
  • - захисні склади;
  • - лак;
  • - інструменти для лакофарбових робіт.
Інструкція
1
Застосовуйте в конструкції високий цоколь (незгірш 0,3 м від землі до першої колоди). Ізолюйте від води нижній вінець будинок а. Встановіть водостоки. Забезпечте природну вентиляцію будинок а (збалансований повітрообмін). Використовуйте теплоізоляцію високої якості від відомих виробників. Ретельно продумайте систему опалення будинок а.
2
Виконуйте процедуру природної сушки будинок а протягом усього першого року після будівлі. Коли пройде перша половина року, встановіть дах, двері та вікна. Після цього займіться внутрішньою обробкою будинок а, весь час підтримуючи температуру на постійному рівні.
3
Використовуйте різноманітні консерваційні та дезінфікуючі хімічні склади, щоб підвищити біологічну стійкість будинок а. Ці склади нейтралізують цвіль на самій ранній стадії розвитку і захистять будинок від гниття на строк до 50 років. Для внутрішніх робіт по захисту будинок а застосовуйте антисептики, що не мають запаху і не фарбувальні дерево. Вони надовго продовжать термін експлуатації споруди.
4
Проведіть профілактику вже деякий час, користуючись будинок ом. Застосовуйте для цього антисептичні просочення і УФ-фільтри, основним компонентом яких є окис титану. Такі покриття після нанесення дозволяють дереву дихати. Також вони стійкі до появи грибка і цвілі (терміном до 5 років). За бажанням використовуйте напівпрозорі і прозорі склади на водній або масляній основі, вибираючи які зверніть увагу на область їх застосування.
5
Не забудьте про захист фасаду (якщо він у вас дерев'яний). В першу чергу захистіть свій фасад від атмосферних впливів, таких як дощ, сніг, сонячні промені і перепади температури. Подбайте і про збереження його зовнішнього вигляду. Обробіть фасад вашого будинок а лаком за вибором. Для збереження природного відтінку і текстури деревини, застосовуйте безбарвні лаки. Щоб змінити відтінок дерева, заздалегідь затонуйте його спеціальним складом або просто візьміть лак потрібного вам кольору. Періодично проводите профілактичний огляд фасаду і при необхідності оновлюйте або замінюйте частини покриття, які пошкоджені. Використовуйте для обробки фасаду цінні породи дерева (кедр, тик) - вони не потребують додаткового захисту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XLQ5VH5BbmQ
Гниття і грибки - страшний ворог дерев'яних споруд. Раніше сільську хату, уражену цими напастями, спалювали, щоб запобігти зараженню інших будов. Такі радикальні заходи пов'язані з тим, що деревина могла бути «з'їдена» всього за кілька місяців. Сьогодні для захисту дерев'яних споруд за сприяння вчених і будівельників у всьому світі розробляються спеціальні засоби.
Захисту потребують як внутрішні, так і зовнішні поверхні дерев'яної будови. Нерідко для цього відкриті поверхні регулярно фарбують або обробляють гарячою оліфою. Однак це далеко не єдиний і не найоптимальніший вихід, особливо, якщо хочеться зберегти первісну текстуру древесіни.Біологіческімі ворогами дерева є водорості, бактерії, цвіль і грибки. Майже з усіма з них можна боротися за допомогою антисептиків. Виняток - грибки, або сапрофіти, антисептики впливають лише на деякі їх види. А адже найпоширеніша причина гнили, з якою найскладніше впоратися - саме грибки.

Дезінфікуючі склади

Якщо процес гниття розпочався, зупинити його можна тільки вентиляцією і ретельної сушінням дерев'яних конструкцій. На початковій стадії допоможуть дезінфікуючі розчини, наприклад, антисептик «Деревне лікар». Він випускається в різних модифікаціях. Марка №1 призначена для профілактики ураження деревини одразу після спорудження будинку. Склад надійно захищає від жука-древоточца і від грибка. Марка №2 застосовується в разі, коли на стінах вже з'явилася цвіль, «синява» або грибок. Розчин знищує наявні хвороби і запобігає їх повторній появі. Марка №3 - найпотужніший антисептик, який повністю гальмує процес гниття. Недавно був розроблений особливий склад (Марка№4), призначений для боротьби з комахами.
Ефективними і цікавими матеріалами для захисту дерева є глазурі-просочення, грунтовки та захисні лаки на основі водорозчинних акрилатів.
Також на нашому ринку представлені імпортні склади дезинфікуючого властивості. В основі антисептичний засіб фінського виробництва «SADOLIN Bio Clean» міститься гіпохлорит натрію, який бореться з мохом, цвіллю, гниллю і лишайниками. Високоефективний і вироблений в Англії нейтралізатор цвілі, гнили і лишайників «DULUX WEATHERSHIELD FUNGICIDAL WASH». Дані склади використовують як зовні, так і всередині будівель, вони ефективні на ранніх стадіях боротьби з гниллю.

Антисептики

Хороший засіб для просочення нижніх вінців, несучих елементів підлог та інших, що піддаються впливу вогкості, дерев'яних елементів - біхромат калію . Це речовина продається в магазинах хімічних реактивів. При приготуванні і нанесенні водного розчину необхідно використовувати гумові рукавички, адже біхромат - сильний окислювач. Однак після висихання нанесене на деревину речовина стає безпечним. Після такої обробки деревина набуває зеленуватий відтінок, що утворилася окис хрому надійна захищає дерево від гниття і насекомих.В продажу зараз можна зустріти різноманітні консерваційні склади та антисептичні просочення. Деякі з них містять пігменти, що оберігають дерев'яні поверхні від руйнування під дією ультрафіолету і вицвітання. Крім того, це можуть бути спеціальні фарби, що криють склади і захисні лакі.Із антисептиків російського виробництва коштує згадати полісепт або метацід. Добре зарекомендували себе такі склади, як «КСД», «Біосепт» і «КСД-А». Вони захищають деревину від поразки бактеріями, пліснявою, грибками, а перші два роблять дерево важкозаймистим. Покриття захисно «Біокс», «Акватекс» і «СОТЕКС» рятують поверхні від появи деревної синяви, грибка і цвілі. Вони повітронепроникні і володіють стійкістю понад 5 років.
На додаток антисептичної обробці дерево можна просочити складами, що додають дереву вогнестійкість, наприклад Дигідрофосфат амонію.
Хороший матеріал для захисту деревини - лессирующие просочення. Яскравий приклад - «Глім-ЛесSil». Це готова до використання водна дисперсія, заснована на стирол-акрилатно латексе і реакційно-здатному силанов з модифікуючими добавками. Склад не містить пластифікаторів і органічних розчинників. Оскільки лесировка знижує водопоглинання, оброблену дерев'яну поверхню можна сміливо мити навіть водою з милом.Среді імпортних антисептичних засобів для захисту деревини раніше всіх на вітчизняному ринку з'явилася продукція фінського виробника «AKZO NOBEL DECO OY», дочірньої компанії голландського концерну AKZO NOBEL. Це група продуктів SADOLIN PINOTEX.