Чому людина бачить.

Людське око - найтонший механізм, злагоджена робота частин якого неймовірно важлива для життя людини . Зір - складна, до кінця не вивчена система взаємодії очі і мозку людини .
Інструкція
1
Що таке глазГлаз людини являє собою оптичну систему. Промінь світла, проходячи через рогівку і зіниця (природну діафрагму), фокусується кришталиком - живий лінзою і потрапляє на дно очного келиха, де знаходиться сітківка. Сітківка складається з паличок - світлочутливих клітин, відповідальних за сутінковий зір людини , і колбочок, що відповідають за колірне сприйняття.
2
Роль зорового пурпураЗрітельний пігмент, що знаходиться в паличках і колбочках, називається зоровим пурпуром. При попаданні зображення, сфокусованого кришталиком, на сітківку ока, відбувається фотохімічний процес, що викликає вицвітання зорового пігменту. Ось чому ми бачимо. Одночасно з вицвітанням відбувається процес створення зорового пурпура. Порушення цього процесу веде до сліпоти.
3
Зв'язок сітківки та мозгаТо, як працює око людини , часто порівнюють з роботою фотоапарата. Зображення, яке виходить на сітківці, трохи більше гіршої якості, ніж на плівці професійного фотоапарата, але ми цього не помічаємо. Все тому, що зір людини - це взаємодія оптичної системи (очі) і мозку. Мозок і сама сітківка виправляють отримане зображення, роблячи його ідеальним.
4
Кольорове зір Процес сприйняття людським оком квітів поки ще мало вивчений. Лише в середині 60-х років ХХ століття вченим вдалося довести теорію трикомпонентної колірного зору. Було встановлено, що колбочки діляться по спектральної чутливості на червоно-, синьо-і Зеленочутлива. Кожна група колбочок містить свій зоровий пігмент.
5
Денне і нічний зір центрі сітківки ока знаходяться здебільшого колбочки, інша її частина зайнята паличками. Палички відповідають за безбарвне зір людини завдяки своїй светчувствітельності. Доведено, що в сітківці очей нічних тварин (сови, кажани) містяться практично тільки палички. Тому вони відмінно бачать вночі і погано - вдень. Світ для них чорно-білий.