Як ростити Кактуси.

Кімнатні квіти сьогодні можна побачити практично в кожному будинку. Вони оживляють інтер'єр, покращують атмосферу, дарують радість. Але вирощувати деякі примхливі рослини виходить далеко не у всіх. Кращий вихід для початківців квітникарів - кактуси . Вони незвичайні і невибагливі, доглядати за ними досить легко.
Інструкція
1
Дуже важливо правильно вибрати кактус. Якщо є можливість, вирушайте за ним не в магазин, а в оранжерею. Уважно подивіться, здорово чи рослина, яке ви хочете придбати. У нього повинні бути непошкоджені колючки, сам кактус повинен рости рівно.
2
Ще одна умова успіху - правильний горщик і хороший грунт. Якщо ваш кактус довгий, посадіть його в ємність, діаметр якої дорівнює половині його висоти. Якщо рослина маленьке, округлої форми, діаметр горщика повинен бути злегка побільше кактуса. Землю підготуйте пористу, легку, слабокислу. Можна змішати її з річковим піском, дерном, деревним вугіллям і керамзитом або дрібними осколками цегли. Шар керамзиту (3-4 см) обов'язково насипте на дно горщика, щоб забезпечити хороший дренаж.
3
Ні в якому разі не поливайте кактус часто. Взимку йому достатньо «пити» раз чи два на місяць, треба зволожувати лише верхній шар землі, влітку - трохи частіше, 1-2 рази на тиждень, щоб вологою просочувався весь земляний кому. Не бійтеся, що ваш вихованець засохне - це трапляється набагато рідше, ніж загнивання коренів від надмірного поливу. Але допускати, щоб земля перетворювалася в суху пил, теж не слід. Молоді кактуси треба поливати трохи більше, ніж дорослі. Причому для цих рослин рекомендований не верхній полив, а занурення горщиків на? в ємність з водою.
4
Майже всі види кактусів люблять світло. Тому забезпечте вашій рослині прямі сонячні промені, інакше воно не буде цвісти. Виняток - деякі види тіньолюбних кактусів і дуже молоді рослини, які треба притіняти цигарковим папером. Спекотного літа ваш кактус найкраще буде рости на відкритому повітрі. Якщо є можливість, виносьте горщик на балкон або навіть вкопують у землю. В крайньому випадку можете просто частіше провітрювати кімнату, в якій знаходиться кактус (робити це треба навіть взимку).
Зверніть увагу
Навесні і влітку рослини треба регулярно підгодовувати комплексним добривом для кактусів.
Корисна порада
Сьогодні в квіткових магазинах продається спеціальний грунт для вирощування кактусів. Оптимальний варіант - для посадки купити його.