Як зробити укіс вікна з гіпсокартону.

Ні одне, навіть саме стильне і сучасне вікно, не буде добре виглядати без акуратних укосів . Можна зробити цей елемент віконної конструкції самостійно, виготовивши віконні укоси з гіпсокартону. Це не так вже й складно, треба лише знати деякі секрети.
Вам знадобиться
  • Шпатель, будівельний рівень, ніж для різання гіпсокартону, валик, шпаклівка, грунтовка, акрилова фарба, перфоровані куточки, армована стрічка.
Інструкція
1
Купуйте листи водостійкого гіпсокартону. Використовуючи ніж для різання гіпсокартону, зробіть заготовки для верхнього і бічних укосів . Підготуйте старі укоси до роботи. Для цього зніміть шар штукатурки і акуратно нанесіть грунтовку. Зачекайте, поки на загрунтованих місцях не з'явиться тонка плівка, тільки тоді можна приступати до подальшої роботи. Зазвичай це відбувається через пару годин.
2
Замішайте клей до середньої густини. Виріжте з гіпсокартону заготовку для верхнього укосу. Нанесіть на неї клей, роблячи великі і досить рідкісні мазки, і притисніть гіпсокартон, наклавши його на потрібне місце. Обов'язково починайте роботу з верхнього укосу, щоб бічні укоси щільно притиснули його надалі.
3
Закріпіть праву і ліву частини таким же чином. Перевірте правильність установки укосів з гіпсокартону за допомогою рівня. Гіпсокартон повинен щільно прилягати до поверхні, на бічних укосах він повинен бути перпендикулярний полу.Установіте перфоровані куточки і закладіть стики верхнього і бічних укосів за допомогою армуючої стрічки. Можна використовувати також штукатурку з гіпсу або звичайну шпаклівку.
4
Після того як куточки встановлені, починайте шпатлевать, роблячи два шари. Інтервал між шарами - дві години. Для другого шару використовуйте фінішну шпаклівку матеріал, яку після підсихання слід відшліфувати з використанням абразивної сітки N 130-150. Досягніть такий зачистки, щоб поверхня укосів стала гладкою і абсолютно рівною.
5
Покрийте нові укоси ґрунтовкою. Почекайте, коли покриття висохне, і проведіть забарвлення. Використовуйте акрилову фарбу, наносячи її в два шари. Вибирайте той колір фарби, який відповідає кольору віконних рам. Інтервал між нанесенням повинен бути не менше двох годин. Після висихання фарби ваші укоси готові.
Найшвидшим і зручним способом остаточної обробки нового вікна є закладення укосів гіпсокартоном . На відміну від пластикових укосів і штукатурки, гіпсокартон зберігає цілісну лінію зі стіною. Однак недоліком є те, що він стає вразливим при перепаді температур і жорстких умовах експлуатації. Але на практиці це відбувається рідко, і цей матеріал знайшов широке застосування в обробці укосів, навіть там, де простір для маневру дуже мало.
Інструкція
1
Гіпсокартон для укосів краще застосовувати вологостійкий. Збийте шар штукатурки на укосах, і пройдіться ґрунтовкою. Грунт повинен висохнути, на це піде близько двох годин. До подальшої роботи можна приступати після того, як грунтовка схопиться (покриється) тонкою плівкою.
2
За допомогою будівельного рівня або схилу проведіть на віконній рамі вертикальну пряму, і повторіть цю процедуру на інших укосах вікна. Після того, як лінії буду прокреслені, прикрутіть пластмасову П-подібну планку до віконної рами так, щоб правий її край збігався з лінією.
3
Заміряйте відстань від кута стіни до вікна, приклавши рівну рейку до стіни, в якій знаходиться вікно. Заміри проводите від рейки до рами і з правого, і з лівого боку. Виріжте необхідні деталі з гіпсокартону. Розмір для вирізання потрібно взяти той, який вийшов більше.
4
Візьміть клей для гіпсу, розмішайте і накидайте на поверхню, покриту ґрунтовкою. У прикручений профіль заведіть торець деталі, і, відчувши, що упор в профіль досягнутий, виставите потрібний кут укосу. Цю ж операцію необхідно повторити і з іншого боку.
5
За мітках, на яких зроблений верхній укіс, прикрутіть профіль до вікна і до бічних укосів. Все, укоси готові. Якщо є невеликі виступи за стіну, прокреслите рівнем лінію і обріжте виступаючі надлишки.