Як змонтувати домашнє відео.

Напевно, багатьом знайома така ситуація: в коробці лежать десятки відзнятих касет з домашнім відео (як варіант - десятки гігабайт відео зберігаються на жорсткому диску або на DVD), і переглядаєте ви його дуже рідко. Дійсно, не завжди цікаво дивитися 2:00 вихідного матеріалу, до того ж непрофесійно знятого. Можна навчитися азам комп'ютерного монтажу, і тоді ви зможете робити відмінне сімейне відео: ролики, міні-фільми, кліпи.
Вам знадобиться
  • - відеокамера;
  • - комп'ютер;
  • - комп'ютерна програма для відеомонтажу;
Інструкція
1
Насамперед розберіться, на який носій ваша камера записує відео. Це може бути mini-dv-касета, вбудований жорсткий диск, flash-карта великого обсягу, DVD-диск. Переконайтеся, що ваш комп'ютер може захоплювати відео з даного носія. Можливо, потрібно буде купувати додаткові пристрої для комп'ютера (наприклад, плату відеозахвату). Уважно вивчіть інструкцію до вашої камери - там ви знайдете вказівки, як з'єднати комп'ютер і відеоносій.
2
Встановіть програму для монтажу. У пакеті програм Windows, як правило, вже стоїть проста програма для відеомонтажу Windows movie maker. Розібратися в ній легко - інтерфейс інтуїтивний. Вона працює з більшістю існуючих відеоформатів. Програма має набір простих спецефектів, які можуть вам стати в нагоді: переходами, титрами, заголовками та ін. Єдиний мінус - при виведенні фільму (наприклад, при записі на DVD або виведенні в інтернет) програма значно погіршує якість вихідного відео. Проте програма дуже популярна серед любителів, так як для її освоєння не потрібно багато часу.
3
Існують і більш складні програми для монтажу, які, тим не менш, не вважаються професійними. Наприклад, багато створюють своє відео в Pinnacle Studio або в Sony Vegas. Ці програми мають більші можливості, ніж той же Movie maker: цікаві ефекти, переходи, цветофільтров, аудіоефекти і багато іншого. Інтерфейс досить зрозумілий навіть для новачків. Ще один очевидний "плюс" - ви можете виводити відео (на DVD, в інтернет і т.д.) в хорошій якості. Якщо у вас не вийде самостійно вивчити програму, скористайтеся підручником або скачайте відеоуроки.
4
Звичайно, просто встановити програму - недостатньо. Потрібно ознайомитися з основними законами монтажу. Знайдіть статті або краще практичні посібники з відеомонтажу. Це допоможе вам створювати по-справжньому яскраве, цікаве сімейне відео.
5
Якщо в процесі монтажу у вас виникнуть технічні труднощі, ви можете зареєструватися на форумі відеомонтажери і відеомейкеров. Учасники форуму можуть дати вам онлайн-консультацію з вашого питання (притому абсолютно безкоштовно). Іноді достатньо "забити" вашу проблему в звичайний інтернет-пошуковик, і ви отримаєте посилання на вже існуюче обговорення схожого питання.
6
Також на подібних форумах можна подивитися приклади відеоробіт інших людей, що може бути досить корисно. Це не означає, що потрібно копіювати чужі прийоми відеомонтажу. Не бійтеся розробляти свої власні ідеї, адже це історія саме вашої родини.
Зверніть увагу
З відповідною програмою для монтажу відео - це не тільки не складно, але цікаво і весело. Програми для відеомонтажу від Movavi дозволяють монтувати відео - звичайне і 3D, - накладати ефекти, додавати переходи. Готовий ролик можна зберегти будь-який зручний формат, залити на YouTube і Facebook або записати на DVD.
Корисна порада
Правила монтажу відео. Хочете навчитися самі робити відеоролики? Познайомтеся з навчальним видеокурсом "Створюємо відеоролик". Одне з головних правил монтажу - облік планів або монтаж по крупності. Встановлено, що краще сприймаються кадри, змонтовані "через план", наприклад, великий з другим середнім, 1-й середній із загальним.