Як відрегулювати висоту струн.

Гра на якомусь музичному інструменті апріорі передбачає вміння доглядати за оним: зокрема, будь гітарист зобов'язаний вміти регулювати висоту струн: як фізичну (рівень над грифом), так і звукову (тон). І якщо для досвідченого виконавця це не викликає труднощів, то початківці музиканти можуть не відразу усвідомити навіть саму необхідність постійного підстроювання інструменту.
Вам знадобиться
  • -Камертон;
  • -Шестігранний ключ.
Інструкція
1
При підвищенні тону струн и перегляньте камертоном. Класично гітара налаштовується щодо цілком певних нот для кожної струн и, проте ніхто не забороняє музиканту кілька виправити лад під себе і під свій голос. Проте, попередньо все ж варто встановити стандартні висоти струн, щоб полегшити подальшу настройку і просто мати якусь точку відліку.
2
Будьте обережні при надмірному натягу. Якщо ви хочете підняти струн и вище нормальних значень, то слід ставитися до них набагато дбайливіше, т.к. подібне використання різко скорочує термін служби. Для надійного закріплення потурбуйтеся про те, щоб струн а була кілька разів обмотана навколо кілочка - це збільшить тертя і кілька перерозподілить силу натягу. Під час підняття орієнтуйтеся на стан третьої і четвертої струн - вони, через свою структури, менш пристосовані до збільшення тону понад норму.
3
Щоб підняти струн и над грифом, спочатку перевірте, чи дійсно це необхідно. В середньому, регулювання потрібно приблизно раз на рік. Характерною ознакою потреби в ній буде металеве деренчання, пов'язане з киснем струн ами металевих порожків.
4
Знайдіть отвір у формі металевого шестикутника. Воно може знаходитися всередині корпусу гітари, на торці грифа або у самого його заснування. Якщо воно всередині корпусу, то вам належить послабити одну-дві середні струн и, щоб випадково їх не порвати.
5
Підібравши ключ відповідного розміру, приступайте до регулювання. Струни підніматимуться при обертанні в тому напрямку, який вимагає менших фізичних зусиль.
6
Формальний спосіб перевірки висоти: відстань між 6-ий струн ой і порожком сьомого лада має бути порядку 7 мм. Втім, не обов'язково ретельно виміряти це значення - просто упевніться, що при грі боєм струн и не стосуються порожків і ви отримуєте «чистий» звук без деренчання.
7
Після підняття струн заново налаштуйте гітару. Найбільше відхилення отримають середні струн и, в той час як «одиниця» і «шістка» збережуть практично первинне звучання.