Як пофарбувати штукатурку.

Одним з найпоширеніших способів нанесення декоративного покриття на зовнішні стіни будівель і внутрішні стіни приміщень є фарбування. Забарвлювати стіни можна як безпосередньо по їх поверхні, так і по попередньо нанесеною штукатурці. Особливості технології фарбування стін залежать, насамперед, від матеріалу, з якого виготовлена стіна.
Вам знадобиться
  • - фарба для стін;
  • - малярські пензлі;
  • - терки для затирання й шліфування;
  • - шпатель;
  • - валик;
  • - металева щітка;
  • - ємність під фарбу (відро);
  • - драбина.
Інструкція
1
Перед тим як фарбувати зовнішні стіни будівлі, оцініть якість їх покриття. Досить часто нова кольорова штукатурка має привабливий вигляд навіть без фарбування, тому, можливо, ви приймете рішення почекати з фарбуванням доти, поки штукатурка не втратить свій первозданний вигляд. Перевага обштукатуреної поверхні в тому, що вона дуже стійка до вивітрювання і впливу атмосферних опадів.
2
Якщо все ж ви прийняли рішення забарвити стіни, то, перш ніж приступити до безпосередньої фарбуванні, підготуйте обштукатурену поверхню. Закрийте тріщини, якщо це необхідно. Дефектні місця подмажьте шпаклівкою. Проведіть згладжування стін, використовуючи спеціальну щітку для затирання штукатурки. Переконайтеся в тому, що штукатурка міцно пов'язана зі стіною і не зможе відшаруватися.
3
При підготовці стін клейову шпаклівку по штукатурці наносите дерев'яними або гумовими шпателями, для масляних і лакових шпаклівок використовуйте металевий шпатель. Рідкий склад наносите махової пензлем, розгладжуючи шпаклівку в протилежних напрямках.
4
Після затвердіння шпаклівки відшліфуйте стіну наждачним папером. Перед фарбуванням штукатурки клейовими фарбами обов'язково обробіть поверхню водної ґрунтовкою. Пам'ятайте, що від якісної підготовки поверхні багато в чому буде залежати довговічність нанесеної фарби.
5
Уважно поставтеся до вибору фарби. Свіжа штукатурка може мати надлишок лугу, тому використовувати фарби на основі розчинника не рекомендується. Застосовуючи органічні розчинні барвники, враховуйте, що свіжа штукатурка повинна спочатку повністю просохнути, після чого її слід захистити синтетичної ґрунтовкою.
6
Фарбування штукатурки виробляєте широкої махової пензлем, ретельно і без пропусків обробляючи всю поверхню стіни. Після висихання першого шару фарби нанесіть другий шар. Якщо фарба в процесі роботи загусла, використовуйте для її розмішування електродриль зі спеціальною насадкою з зігнутою дроту. Пофарбовані стіни огляньте; при необхідності виправте дефекти (патьоки, пропуски і т.д.).
Декоративна штукатурка мало чим відрізняється від класичної. Однак особливості застосування дуже різні. Декоративні або структурні штукатурки не призначені для вирівнювання поверхонь і не розраховані на замазування тріщин. Такі штукатурки наносять на готову поверхню для додання нема кого особливого декору в кілька етапів.
Вам знадобиться
  • Валик, маковічная кисть, шпателі різних розмірів, затиральна сітка, стартова шпаклівка, декоративна штукатурка, лоток.
Інструкція
1
Для початку необхідно підготувати стіни. Як правило, в приміщеннях стіни або пофарбовані, або обклеєні шпалерами. Наша задача максимально віддерти старе покриття. Якщо це шпалери, то для полегшення завдання можна використовувати воду і широкий шпатель. Якщо фарба тримається слабо, то обов'язково счищаем її дощенту.
2
Далі стіни необхідно загрунтувати. Для цього вам буде потрібно глибоко проникаюча грунтовка з антигрибковими добавками. В місцях явних дефектів грунтуйте особливо добре. Для цих робіт відмінно підійде широка маковічная кисть.
3
Після того як грунт висох переходимо до закладенню ямок і тріщин на поверхні. Якщо стіна дуже деформована, шпаклівку наносите в кілька шарів, затираючи кожен шар за допомогою затирочної сітки. Для цієї роботи використовуйте стартову шпаклівку і широкий шпатель 60 см.
4
Після того, як шпаклівка висохла, повторно заґрунтуйте стіни за допомогою валика. Як тільки грунт засох, можна сміливо брати в руки шпатель і дати волю своїм фантазіям. Декоративну шпаклівку наносять за допомогою шпателя, валика розпилювача. Бажаний ефект буде прямо залежати від виду шпаклівки і способів її нанесення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XSvEK6L8u9s
Корисна порада
Декоративні штукатурки можна класифікувати на три види: по типу сполучного речовини (водні і не водні), за матеріалом наповнювача, за способом нанесення і формування малюнка.