Що таке адаптація.

Питання про те, що таке адаптація , з'являється у багатьох батьків, чиї діти вперше відправляються в дитячий сад. Це явище є пристосування організму до змінених навколишніх умов життя, що супроводжується рядом негативних аспектів.
Інструкція
1
Адаптація дітей проходить досить важко і в залежності від стійкості імунітету до захворювань і психологічних якостей може тривати аж до 6 місяців. Процес пристосування пов'язаний з двома аспектами - психологічним і фізіологічним.
2
Перша обставина багато в чому залежить від комунікабельності та типу темпераменту дитини. Потрапляючи в незнайомі для нього умови, залишаючись з чужими людьми в відриві від батьків, дитина відчуває страх. Якщо малюк любить спілкування, то він досить швидко знаходить спільну мову з однолітками і йому подобається в садку. В тому випадку, коли зв'язок дитини з матір'ю велика, походи в сад супроводжуватимуться сльозами й істериками.
3
Також адаптація впливає на фізіологічний стан, так як місцева захист організму знижується, у зв'язку з цим діти часто хворіють. Поступово організм звикає до нових для нього умов і починає протистояти інфекціям і вірусам.
4
Існує три типи течії адаптації, визначити кожен з яких можна за допомогою спеціальної медичної методики, де стан дитини оцінюється балами. Однак, самі батьки також можуть зрозуміти, як проходить дитяча адаптація . Сприятливою вважається адаптація , в ході якої відсутні яскраво виражені невротичні реакції. Умовно сприятливим називається процес, в ході якого у дитини спостерігається не більше одного простудного захворювання протягом місяця. Психологічний стан приходить в норму протягом пари місяців. Несприятливий перебіг адаптації зустрічається набагато частіше. В цьому випадку дитина хворіє довше, ніж відвідує сад, може втрачати у вазі, а на стабілізацію емоційного стану йде до трьох місяців.
5
Можна вважати, що дитина пристосувався до зміни обстановки, коли його психологічний стан стає стабільним, він перебуває в гарному настрої, не хворіє і розвивається відповідно до вікових критеріями. Потрібно відзначити, що подібна стресова ситуація для дітей охоплює не тільки початок відвідування дитячого саду, але і перший клас школи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MMC-h8C4Cy8