Що таке кодеки.

Практично будь-яка людина сьогодні, так чи інакше, користується ПК. Більш того, можна сміливо стверджувати, що як мінімум половина юзерів регулярно переглядають на комп'ютері відеоролики або прослуховують музику. Вельми парадоксально, що при цьому лише малий відсоток людей знає, що таке «кодек» і що робити, коли виникають проблеми з ним.
Вам знадобиться
  • -Доступ в інтернет.
Інструкція
1
Уявіть собі наступну аналогію. Перед вами лежить декілька книг: німецькою, французькою, англійською та російською мовами. Людина, що знає лише російську, зможе з цих книг прочитати лише одну. Однак це не означає, що решта книги для нього недоступні в принципі - можна скористатися перекладачем, купити видання в більш зрозумілому варіанті або, в крайньому випадку, вивчити необхідну мову.
2
Аналогічно справа йде і в комп'ютері. У кожного файлу є формат - для «блокнота» це .txt, для картинок.jpg" або .bmp, для ігор і додатків .exe. Ці формати у випадку з ПК і грають роль своєрідних «мов», про які говорилося в попередньому пункті. Якщо комп'ютер вміє працювати з даними форматом файлів, то він без проблем прочитає його і представить користувачеві. В іншому випадку комп'ютер видасть повідомлення про помилку і просто не зрозуміє, що за документ ви йому надали.
3
У аудіо і відеофайлів величезну кількість можливих форматів. Це обумовлено різними цілями: зберегти мультимедійний файл в меншому обсязі, отримати кращу картинку або зробити ролик так, щоб він розпізнав конкретною програмою (грою). Звідси і випливає визначення кодека: це набір файлів, який «навчить» ПК працювати з файлами певного медіаформати (або, як говорилося вище, «навчить говорити тією ж мовою»).
4
Встановіть собі на ПК комплект кодеків. Щоразу, коли при відтворенні пісні або відео ви стикаєтеся з повідомленням про те, що перед комп'ютером «невідомий формат файлу» - проблема саме в нестачі «знань» у машини. У 90% випадків проблема вирішується установкою програми «K-Lite Mega Codec Pack» - це, напевно, найпопулярніший в інтернеті пакет, який навчить ваш Windows відтворювати більшість популярних форматів. При цьому під час встановлення ви можете вибрати, який комплект вам потрібен: при установці «максимального» з'явиться можливість працювати з декількома сотнями типів файлів. Втім, звичайному користувачеві така різноманітність ні до чого, адже в повсякденності використовується не більше десятка основних варіацій форматів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WlbWIyH5_y8