Як утеплювати дерева.

Зими в середній смузі Росії суворі, несприятливі. Нерідкі тридцяти-і навіть сорокаградусні морози. Ближче до поверхні снігового покриву температура опускається ще на кілька градусів нижче. В таких умовах у плодових і кісточкових дерев часто підмерзають ствол і скелетні гілки, а якщо снігу випало мало, то й коріння. Особливо вразливі молоді деревця і теплолюбні сорти. В результаті підмерзання сади або гинуть або розвиваються вкрай повільно і не плодоносять. Щоб уникнути цього, восени дерева утеплюють.
Вам знадобиться
  • Торф або тирсу, натуральний утеплювач (газети, солома, очерет, повсть).
Інструкція
1
Виконайте осінню обробку плодових дерев. Зневоднені рослини замерзають швидше, тому в жовтні проведіть передзимовий полив свого саду, особливо якщо осінь була посушливою. Обережно перекопайте землю навколо стовбурів лопатою, намагаючись не пошкодити коріння. Грудки не розбивати - глибистой грунт менше ущільниться за зиму і довше збереже вологу. Засипте пристовбурні круги шаром тирси або торфу. Надалі, якщо довго не буде сильних снігопадів, збирайте сніг і підсипати його в пристовбурні круги.
2
Складіть газетні листи в декілька шарів, оберніть ними стовбури і скелетні гілки до висоти приблизно 2 м від рівня грунту і замотайте мотузкою. Нижню частину стовбурів плодових дерев взимку можна утеплити будь-якими натуральними матеріалами: очеретом, соломою, повстю. Чи не закріплюйте утеплювач металевим дротом, так як це також може стати причиною підмерзання.
3
З появою стійкого снігового покриву додатково утеплите дерева конусами зі снігу навколо стовбурів. Чи не згрібати сніг з пристовбурних кіл. При цьому ви залишите без захисту периферійну кореневу систему, і вона промерзне. Організуйте на ділянці систему снегозадержания: порозсипайте великі гілки, поставте щити на відкритих, продуваються місцях. Посадіть кулісні рослини (соняшник і т.п.) і не викопуйте їх на зиму.
4
Коли почнуться весняні відлиги (у середній смузі - в першій декаді квітня), зніміть утеплення. Якщо цього не зробити, дерева можуть зіпріти.
Корисна порада
Купуйте для свого саду районовані та адаптовані до холоду сорти дерев. Вони можуть витримати від 20 до 50 градусів морозу. Примхлива, теплолюбна екзотика має дуже мало шансів перезимувати навіть при хорошому утепленні.