Як намалювати правильний трикутник.

Трикутник - це багатокутник, у якого три сторони. Рівнобічним або правильним трикутником називають трикутник, у якого всі сторони і кути рівні. Розглянемо, як можна намалювати правильний трикутник.
Вам знадобиться
  • Лінійка, циркуль.
Інструкція
1
Намалювати правильний трикутник можна двома способами. Один з них потребують циркуль і лінійку, другий - дві лінійки. Виберіть спосіб залежно від того, що маєте під рукою.
2
Розглянемо спосіб з лінійкою і циркулем. Побудуємо трикутник АВС. За допомогою лінійки накресліть лінію АВ, це буде одна з сторін трикутника, а точки А і В його вершинами.
3
Використовуючи циркуль, намалюйте окружність, центр якої буде в точці А, а радіус дорівнює відрізку АВ.
4
За допомогою циркуля намалюйте ще одну окружність, центр якої буде в точці В, а радіус дорівнює відрізку ВА.
5
Окружності будуть перетинатися в двох точках. Виберіть будь-яку з них. Назвіть її С. Це буде третьою вершиною трикутника.
6
З'єднайте вершини між собою. Одержаний трикутник буде правильним. Переконайтеся в цьому, помірявши його боку лінійкою.
7
Розглянемо спосіб побудови правильного трикутника за допомогою двох лінійок. Накресліть відрізок ОК, він буде однією з сторін трикутника, а точки О і К його вершинами.
8
Чи не зрушуючи лінійки після побудови відрізка ОК, прикладіть перпендикулярно до неї ще одну лінійку. Проведіть пряму m перетинає відрізок ОК в середині.
9
За допомогою лінійки відміряйте відрізок ОЕ, рівний відрізку ОК так, щоб один його кінець збігався з точкою О, а інший перебував на прямий m. Точка Е буде третьою вершиною трикутника.
10
Закончите побудова трикутника, з'єднавши точки Е і К. Перевірте правильність побудови за допомогою лінійки.
Зверніть увагу
Переконатися в тому, що трикутник правильний можете за допомогою транспортира, вимірявши кути.
Корисна порада
Рівносторонній трикутник так само можна накреслити на аркуші в клітку за допомогою однієї лінійки. Замість іншої лінійки використовуйте перпендикулярні лінії.