Як відновити картку пенсійного страхування. Як відновити пенсійне страхове свідоцтво.

Кожен громадянин Росії зобов'язаний мати пенсійне страхове свідоцтво. Обов'язок оформити зелену картку лежить роботодавця. Але й люди, що не мають офіційної роботи, в тому числі й діти до 14-ти років, можуть і повинні його отримати в регіональному відділенні Пенсійного фонду РФ. Якщо ви втратили раніше отримане свідоцтво або воно прийшло в непридатність, відновіть його, не зволікаючи. Тим більше, що це робиться абсолютно безкоштовно.
Вам знадобиться
  • - Написати заяву;
  • - пред'явити документи.
Інструкція
1
Повідомте своєму роботодавцю про втрату вами страхового пенсійного свідоцтва. Ваш роботодавець зобов'язаний звернутися до територіального органу Пенсійного фонду з заявою форми АДВ-3. Заява може бути цілком написано вами, або складено працівниками відділу кадрів. В цьому випадку вам достатньо буде його підписати.
2
Зверніть увагу, що в заяві форми АДВ-3 вказується СНІЛС - ваш страховий номер індивідуального особового рахунку, який вам присвоїли при видачі втраченого свідоцтва. Якщо ви не пам'ятаєте СНІЛС, а у роботодавця цієї інформації з якоїсь причини не збереглося, СНІЛС доведеться запитувати у Пенсійному фонді, або на вашу попереднім місцем роботи.
3
Чекайте близько місяця, поки дублікат вашого свідоцтва буде готовий. Отримайте дублікат. Перевірте правильність заповнення всіх реквізитів. Поставте підпис, що підтверджує отримання вами свідоцтва, в документах обліку вашого роботодавця.
4
Отримайте дублікат пенсійного страхового свідоцтва самостійно в територіальному органі Пенсійного фонду РФ, якщо ваш роботодавець відмовляється займатися цим питанням, або якщо ви не маєте постійної роботи. А також, якщо мова йде про страховий пенсійному свідоцтві вашої дитини.
5
Прийдіть з паспортом в ваш територіальний орган Пенсійного фонду. Якщо загублено страхове свідоцтво дитини до 14 років, то візьміть його свідоцтво про народження. Заповніть заяву форми АДВ-3 на видачу дубліката. Документ заповнюється розбірливо друкованими літерами від руки чорнилом будь-якого кольору, крім червоного і зеленого. Які реквізити заяви заповнювати необхідно, а які - ні, вам роз'яснять працівники Пенсійного фонду.
6
Дочекайтеся, поки ваш дублікат буде готовий. Конкретні терміни залежать від вашого регіонального відділення. Як показує практика, при особистому зверненні громадянина до Пенсійного фонду, виготовлення дубліката може зайняти від 20-ти хвилин до трьох-чотирьох тижнів.
Зверніть увагу
СНІЛС в новому страховому свідоцтві залишиться незмінним - цей номер вам присвоюється один раз і на все життя.
Пенсійне страхове свідоцтво - документ, який зобов'язаний мати кожен. Він підтверджує відкриття індивідуального особового рахунку в системі пенсійного страхування. Форма затверджена постановою Правління ПФР від 21 жовтня 2002 № 122п. Якщо даний документ втрачено, можуть виникнути проблеми з влаштуванням на роботу, отриманням державних послуг і т.д.
Інструкція
1
Існує два варіанти відновлення пенсійного страхового свідоцтва - самостійно або через роботодавця.
2
При самостійному відновленні вам необхідно звернутися у відділення ПФР за місцем проживання. На місці заповніть анкету, заяву про видачу дубліката СНІЛС. Вам видадуть дублікат документа протягом 1 місяця після звернення. В такому випадку, якщо ви улаштовуєтеся на роботу, а роботодавець просить вас принести пенсійне страхове свідоцтво , ви можете пред'явити копію заяви про поновлення. Отримати документ ви можете як особисто, так і через довірену особу. По-другому випадку буде потрібно довіреність, завірена нотаріусом.
3
При заповненні анкети в відділенні ПФР дотримуйтесь наступних правил: користуйтеся кульковою ручкою або чорнилом будь-якого кольору, крім зеленого і червоного; пишіть друкованими літерами.
4
У разі отримання дубліката СНІЛС через роботодавця напишіть заяву про втрату. Передайте його співробітникові кадрової служби вашої організації. Кадровик протягом 2 тижнів передасть вашу заяву в ПФР. Протягом 1 місяця Пенсійний фонд ухвалить рішення про видачу дубліката. Відмова у видачі нового документа може бути пов'язаний з невірно вказаними відомостями: не збігаються П.І.Б .; неправильний номер особового рахунку.
5
При відновленні втраченого пенсійного свідоцтва на неповнолітніх всі документи оформляються від імені батьків або їх законних представників.
Корисна порада
Наявність СНІЛС у кожного працівника організації дозволяє уникнути штрафів і адміністративних стягнень з боку ПФР. При відсутності пенсійного страхового свідоцтва у працівника неможливо передати дані для індивідуального обліку в ПФР. Програмне забезпечення Пенсійного фонду налаштоване таким чином, що за відсутності страхового номера неможливо провести жодну операцію.