Як організувати автошколу.

Відкриття автошколи - справа прибуткова, але на початковому етапі вам мають чималі витрати грошей і часу для того щоб ваш бізнес відповідав усім умовам, що пред'являються, в першу чергу, ГИБДД. Тому перш ніж відкривати курси водіння, тверезо оцініть свої сили і зважте всі «за» і «проти».
Інструкція
1
Проведіть аналіз ринку освітніх та автопослуг у вашому регіоні. З'ясуйте, наскільки затребувані автошколи і визначте рівень конкуренції. Складіть докладний бізнес-план самостійно або залучіть до його складання фахівців.
2
Якщо ви хочете відкрити повноцінну школу, а не експрес-курси (з мінімальним обсягом теоретичного матеріалу і практичних занять), то для початку зареєструйте в податкових органах юридична особа (ТОВ), а в МРП - друк вашої майбутньої автошколи. Обов'язково зверніться в Роспатент для реєстрації назви свого навчального закладу, так як, в іншому випадку, на вас можуть згодом накласти штраф на неправомірне його використання, якщо з'ясується, що заклад з такою назвою вже існує.
3
Підшукайте відповідне приміщення і територію для навчальних поїздок. Розраховуйте площа приміщення, виходячи з того, що на кожного слухача буде потрібно не менше 2 м ?, а освітлено воно повинно бути з урахуванням норм СанПіН. Навчальну майданчик краще взяти в оренду або знайти суборендодавця, так як автошколи зазвичай домовляються між собою про використання в певні години однієї і тієї ж території для практичних занять.
4
Купіть або візьміть в оренду все необхідне обладнання. По-перше, це апаратно-програмний комплекс для тестування психофізичного стану водія, по-друге, муляжі деталей автомобіля. Крім цього, вам буде потрібно набір наочних посібників та підручників.
5
Додайте в ЗМІ та інтернеті оголошення про прийом на роботу викладачів, інструкторів (з власними автомобілями), головного бухгалтера та технічного персоналу. Крім цього, ви будете повинні найняти і медичних працівників для огляду водіїв перед практичними заняттями. Перевірте у всіх шукачів документи. Бажано, щоб стаж водіння у інструкторів становив не менше 7-10 років без серйозних аварій і порушень. Обладнайте всі свої автомобілі відповідно до вимог ГИБДД. Вони повинні мати підвищену систему безпеки, всі документи про ТО, страховку, а також знаки «У» («навчальний»).
6
Організуйте рекламну кампанію для залучення уваги до вашої автошколі з боку потенційних учнів. Для цього на перших порах буде достатньо замовити в рекламному агентстві буклети, листівки та візитки і зайнятися їх розповсюдженням самостійно або за допомогою кур'єрів і розклеювачів оголошень.
7
Зверніться в департамент освіти місцевої адміністрації і уявіть наступні документи для отримання ліцензії: - заява; - нотаріальне завірені копії установчих документів; - виписку з ЕГРЮЛ; - навчальні плани, складені відповідно до державних стандартів; - відомості про викладачів та інструкторах, а також про укомплектованість штату; - довідку про медичне обслуговування; - відомості про забезпеченість школи навчальним обладнанням та навчальними посібниками; - відомості про приміщення та території для практичних занять (завірені копії договорів про оренду або суборенду і завірені копії свідоцтв про право на власність ); - документ про сплату ліцензійного збору.
8
Отримайте протягом місяця ліцензію на здійснення освітньої діяльності, яка буде дійсна протягом 5-ти років.