Як відрізнити порошоковое молоко.

Відрізнити незбиране молоко , виготовлене на основі натурального продукту від порошкового можна тільки в спеціалізованій лабораторії. До слова, навіть Роспотрбнадзор не володіє таким обладнанням. Проте, обивателям не варто засмучуватися, тому що існують прості поради, що допомагають обчислити відновлений продукт.
Інструкція
1
Вивчіть інформацію на упаковці молока. Добропорядний виготовлювач повідомить споживача про те, що молоко виготовлено з порошку. Якщо продукт називається «Молочний напій» або «Відновлене молоко », це означає, що в ньому немає цілісного сировини. За хитрою формулюванням «Нормализованное молоко » також може ховатися продукт, частково складаються з порошку. В цьому випадку, сухе сировину застосовується для штучного зниження жирності продукту.
2
Зверніть увагу на вартість продукту. Але не варто віддавати перевагу найдорожчому молоку, так як сухе сировину іноземного виробництва обходиться виробникам дорожче сирого молока «з під корови». Слід віддавати переваги продуктам середньої цінової категорії і терміном зберігання не більше 3-х діб.
3
Ще одна важлива відмінність натурального продукту від відновленого в тому, що на пакетах з цільним молоко м виробники мають право писати «Рекомендовано для дітей до 6-ти років і немовлят». Якщо такої фрази немає, то продукт напевно зроблений з порошку.
4
Вивчіть відомості про виробника молочного продукту. Як правило, виробники молочних продуктів Сибіру і Далекого Сходу змушені використовувати порошок, так як тваринництво в цих районах розвинене вкрай мало. І, якщо молоко вироблено в Хабаровську, Іркутську або Южно-Сахалінську, то висока ймовірність вмісту пороку в його складі.
5
Відкрийте пакет і налийте його в склянку. Поставте його на білий аркуш паперу, щоб визначити відтінок продукту. Так, незбиране молоко може мати абсолютно білий, мутно-білий і блакитний колір. Відтінок червоного і оранжевого говорить про наявність у складі порошку. Якщо молоко віддає солодкістю на смак, то це вірна ознака застосування порошку в його складі.
6
Залиште стакан в кімнатній температурі на добу. За цей час незбиране молоко повинно скиснути, а пастеризоване закваситься через дві доби. З порошковим молоко м на перші і другі добу не відбудеться нічого, крім випарювання. На стінках склянки повинні залишитися характерні круги.
7
Зніміть невелика кількість залишків зі стінок склянки, якщо вони залишилися. Потріть їх між пальців. Якщо сировина початок збиватися в грудочки, що нагадують вологу муку, то продукт виготовлений з порошкового молока.
Відновлене молоко являє собою сухе молоко, розчинена у воді. Його широко використовують у виробництві йогуртів, сметани та інших продуктів. Таке молоко не можна назвати корисним, адже в ньому містяться речовини, що викликають атеросклероз.
Інструкція
1
Відновлене молоко - це сухе молоко, в яке додали води. Через кілька годин воно повністю розчиняється, а що вийшло молоко проціджують і упаковують для продажу.
2
Сухе молоко виходить висушуванням звичайного коров'ячого молока. Спочатку молоко нормалізують, потім пастеризують і згущують. Після цього згущене молоко надходить у спеціальні сушарки, де висихає до порошкоподібного стану при температурі близько 170 градусів.
3
При високотемпературної сушці в сухому молоці утворюються біоактивні речовини - оксістероли. Вони являють собою похідні холестеролу і можуть провокувати розвиток атеросклерозу. «Нормальні» оксістероли цілком звичайні для людського організму. Але при сушінні молока утворюються нетипові оксістероли, які грають ключову роль у виникненні атеросклерозу.
4
Саме тому зараз в деяких країнах відновлене молоко заборонено до продажу. В Росії діє закон, який забороняє виробникам називати свої продукти молоком, якщо в них міститься більше одного відсотка сухої молочної суміші. Такі продукти потрібно називати «молочними напоями».
5
В інших молочних продуктах відновлене молоко використовується більш активно. Його застосовують при виготовленні сметани, йогуртів та інших. Це дозволяє значно знизити собівартість продукції.
6
Виробники в один голос заявляють, що сухе або приготоване з нього відновлене молоко за своїми якостями нічим не відрізняється від молока звичайного. Але при термічній обробці молоко не тільки змінює смакові властивості - в ньому руйнуються вітаміни, ензими, знищується корисна мікрофлора.
7
Сухе та відновлені молоко мають один безперечний плюс - при впливі високої температури в них гине не тільки корисна мікрофлора, але і патогенні бактерії. Тому сухе молоко має тривалий термін зберігання. Однак, при термічній обробці знищуються не всі шкідливі мікроорганізми. У відновленому молоці ці бактерії починають розмножуватися знову - іноді для цього йому достатньо кілька годин постояти при кімнатній температурі.
8
Використання відновленого молока вітчизняні виробники пояснюють сезонними коливаннями в молочній промисловості. Молоко на підприємства надходить не цілий рік - гнітюча його частина виробляється влітку і восени. Тому виробники не можуть повністю відмовитися від використання сухого і відновленого молока.