Як захистити базу даних.

У багатьох організаціях, що використовують бази даних, актуальним є питання захисту і безпеки. І справа не в тому, що організації намагаються щось втаїти, проблема скоріше стосується фінансової документації та клієнтської інформації, заради яких найчастіше і здійснюється взлом корпоративних баз даних.
Вам знадобиться
  • - антивірусне ПЗ.
Інструкція
1
Використовуйте перевірені бази даних з можливостями шифрування переданих даних і самих процедур, криптування, а також з підтримкою спеціальних утиліт захисту. Найчастіше в організаціях безпеку здійснюється на підставі авторизації. На жаль, цього більш ніж досить. Використовуйте також антивірусне програмне забезпечення для того, щоб база на персональному комп'ютері була в повній безпеці. Як показує практика, часто з комп'ютера пропадає інформація, а через деякий час вона з'являється в інтернеті вже в розшифрованому вигляді.
2
Використовуйте шифрування переданих даних і процедур запитів. База даних MySQL має більш десятка спеціальних функцій, за допомогою яких можна реалізувати механізм шифрування, що не обтяжуючи процес передачі запитуваних користувачем даних. AES_ENCRYPT (), AES_DECRYPT (), COMPRESS () та інші. Ховайте вміст виконуваних процедур і функцій. Будь-який досвідчений зломщик зможе розпізнати вихідний текст і зімітувати подібний. Для баз даних MySQL випущена спеціальна програма SQL Shield для кодування вихідного коду.
3
Рівень захищеності даних значно підніме використання криптування. Даний механізм передбачає шифрування інформації за допомогою двох типів ключів - відкритого і закритого. Цьому служить функція T-SQL. Використовуйте спеціальні програми-захисники баз даних. Для MySQL таким захисником є XP_CRYPT. Ця програма візьме на себе всі складнощі з шифруванням і криптуванням.
4
Не варто забувати, що будь-які дані, до яких є доступ на читання, можна скопіювати і зберегти. Оптимальним вирішенням цього питання буде використання шифрування, що дозволить зробити читання скопійованих даних неможливим.