Як зробити шестикутну призму. Розгортка шестикутної призми.

Призма - об'ємна фігура, багатогранник, видів якого дуже багато: правильні і неправильні, прямі і похилі. По фігурі, що лежить в основі, призма буває від трикутної до багатокутної. Найпростіше зробити пряму призму, а ось над похилій потрібно трохи більше попрацювати.
Вам знадобиться
  • - циркуль;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - клей;
  • - папір або картон.
Інструкція
1
Накресліть підстави призми, в даному випадку це будуть два шестикутника. Для того, щоб накреслити правильний шестикутник скористайтеся циркулем. Намалюйте їм коло, і за допомогою цього ж радіуса розділіть коло на шість частин (у правильного шестикутника сторони рівні радіусу описаного кола). Отримана фігура нагадує комірку бджолиної соти. Неправильний шестикутник накресліть довільно, але за допомогою лінійки.
2
Тепер приступайте до проектування «викрійки». Стінками призми є паралелограма, і вам потрібно їх накреслити. У прямій моделі параллелограммом буде простий прямокутник. І його ширина буде завжди дорівнює стороні шестикутника, що лежить в основі призми. При правильній фігурі в основі, всі грані призми будуть рівні між собою. При неправильної - кожній стороні шестикутника буде відповідати тільки один паралелограм (одна бічна грань), відповідний за розміром. При цьому стежите за послідовністю розмірів граней.
3
На горизонтальній прямій послідовно відкладіть 6 відрізків, рівних стороні підстави шестикутника. З отриманих точок проведіть перпендикулярні лінії потрібної висоти. Кінці перпендикулярів з'єднайте другий горизонтальною лінією. У вас вийшло 6 прямокутників, з'єднаних разом.
4
прістройте до нижньої і верхньої боці одного з прямокутників 2 сконструйованих раніше шестикутника. До будь-якої підстави, якщо він правильний, і до відповідного по довжині, якщо шестикутник неправильний. Обведіть контур суцільною лінією, а лінії згину всередині фігури - пунктирною. У вас вийшла розгортка поверхні прямої призми.
5
Для створення похилій призми підстави залиште такими ж. Накресліть сторону-паралелограм, яка бути однією з граней. Таких граней має бути шість, як ви пам'ятаєте. Щоб тепер накреслити розгортку похилій призми, потрібно розташувати шість паралелограмів в наступному порядку: три по зростанню, так, щоб їх косі боку утворили одну лінію, далі три спаданням з тією ж умовою. Крутизна вийшла лінії прямо пропорційна градусу нахилу призми.
6
До п'яти прямокутникам в розгортці прірісуйте невеликі трапецієподібні захлести на коротких сторонах для склеювання фігури, а також на одній вільної довгій стороні. Виріжете заготовку для призми разом з захльостів і склейте модель.
Зверніть увагу
В розгортці похилій призми не чорт її межі під занадто великим кутом, інакше модель буде нестійкою.