Як визначити, що у дитини болять вуха. Як дізнатися болять чи вуха у малюка.

Маленькі діти більше повалені запаленню вуха внаслідок того, що будова вуха дитини відрізняється від такого у дорослої людини. Захворювання вуха чреваті серйозними ускладненнями, тому необхідна своєчасна діагностика такого стану.
Інструкція
1
До захворювань вуха схильні найчастіше маленькі діти через недосконалість будови їх слухового апарата. Слухова труба у дітей до 3-4 років коротка і широка, що сприяє швидкому проникненню рідини і мікробів в середнє вухо і, як результат, розвивається запалення. Отит (запалення вуха) у дитини розвивається стрімко і при відсутності лікування викликає серйозні ускладнення, аж до приглухуватості. Вас повинні насторожити нижченаведені симптоми.
2
Дитина турбується при прийнятті їжі або зовсім відмовляється від неї. Вся справа в тому, що при хворому вусі жувальні рухи завдають сильний біль, тому не годуєте малюка насильно.
3
Уважно слідкуйте за застудженим малюком. Якщо дитина недавно переніс респіраторне захворювання, то у нього отит може виникнути як ускладнення досить легко. Досить однократного попадання слизу з носоглотки в слуховий прохід.
4
Поспостерігайте за дитиною. Іноді дитина смикає за хворе вухо, лягає на хвору сторону, так біль трохи стихає. Біль у вусі завдає багато дискомфорту дитині, тому він може бути примхливим, плакати.
5
Виміряйте температуру дитини. При отитах вона найчастіше підвищена, причому може доходити до 39 градусів Цельсія і вище.
6
Натисніть на козелок вуха дитини. При отиті від скрикне і заплаче або сильно затурбується. Козелок - це горбок вуха, яким відкривається зовнішній слуховий прохід. Так можна визначити, яке вухо у малюка хворе.
7
Викличте лікаря навіть при підозрі на біль у вусі. Своєчасне лікування допоможе уникнути ускладнень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DX57MAFPaY0
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що при захворюванні вуха не можна займатися самолікуванням, дитину повинен обов'язково оглянути лікар. Якщо барабанна перетинка пошкоджена, а то може статися вже в перший день захворювання, то навіть самі нешкідливі краплі в вухо можуть привести до погіршення стану. Особливо слід насторожитися, якщо є гнійні виділення з вушної раковини. Якщо вони присутні, то категорично забороняється ставити компрес на вухо і будь зігріваючі процедури.
Корисна порада
Отити поділяють на захворювання зовнішнього вуха і середнього вуха. Найчастіше вони розвиваються після перенесеного респіраторного захворювання внаслідок запалення носоглотки. Якщо у дитини знижений імунітет, то запалення вуха може перейти в хронічну форму, яка значно важче піддається лікуванню. Крім того у маленьких дітей запалення може розвинутися внаслідок попадання в слухову трубу молока або суміші, що теж зустрічається нерідко.