Як підготувати організм до пологів. Як підготувати організм до вагітності.

Пологи - радісний і дуже відповідальний момент у житті кожної із жінок, і, звичайно, хочеться, щоб дитина з'явилася на світ швидко і без будь-яких ускладнень. На жаль, більшість сучасних жінок не зайняті активною фізичною діяльністю, тому мають слабкі м'язи і не дуже витривалі. А, значить, щоб максимально полегшити пологи, організм слід до них готувати.
Інструкція
1
Ваша мета - перед пологами зміцнити м'язи черевної порожнини, області тазу і живота, а також розвинути гнучкість хребта і рухливість суглобів, що досягається щоденними вправами. Ось найпоширеніші з ніх.Упражненіе Кегеля. Виконується лежачи на спині (після 18-го тижня вагітності сидячи або навіть стоячи). Зігніть коліна, стопи притисніть до підлоги. Максимально напружте і втягніть в себе м'язи промежини. У такому положенні утримуйте їх близько 10 секунд, потім повільно розслабте. Виконувати цю вправу слід до двох десятків разів на день.
2
З положення стоячи (ноги при цьому перебувають на ширині плечей) повільно опускайтеся навпочіпки, намагаючись не відривати стопи від підлоги. Посидьте в такому положенні секунд 15. Якщо важко, тримайтеся за стілець.
3
Сядьте на підлогу. Зігніть в коліні і поверніть убік одну ногу, а іншу - витягніть вперед. Нахиляйте корпус до витягнутої нозі і спробуйте дістати руками стопу. Затримайтеся в цій позі секунд на 20, потім випрямтеся. Повторіть вправу кілька разів. Потім поміняйте ноги.
4
Встаньте на коліна і зробіть упор на руки. При цьому тримаєте голову і хребет на одній лінії. Вигніться «по-котячому», опустивши голову вниз і добре напружуючи м'язи сідниць і живота. Потім поступово розслабтеся. Повторіть вправу 3 рази.
5
Ляжте навпроти стіни. Зігніть в колінах ноги, а ступні поставте на стіну. Починайте обережно переступати ногами по стіні і поступово випрямляйте тіло, підпираючи сідниці руками. Затримайтеся півхвилини в такому положенні.
6
Намагайтеся частіше приймати контрастний душ і акуратно розтирати грудей махровим рушником - такий масаж важливий для підготовки до пологів грудей і сосків. По можливості трохи витягайте соски - це надалі допоможе запобігти тріщини. Тільки не перестарайтеся.
7
Якщо є така можливість, постарайтеся більше ходити з відкритими грудьми. Хоча б раз на день масажуйте груди (соски) кубиками льоду з відвару кори дуба.
8
Не забувайте про повноцінне харчування. Не пропускайте сніданок, вживайте продукти, які сприяють хорошій перистальтике кишечника (цільнозерновий хліб, круп'яні каші, овочі з великою кількістю рослинної клітковини).
9
Щоб мати запас сил для пологів, намагайтеся повноцінно відпочивати - спіть не менше 8 годин на добу.
10
Починаючи з 36-го тижня вагітності можете регулярно вести статеве життя без використання презерватива. Вважають, що сперма розм'якшує шийку матки і таким чином готує її до пологів.