Як містити шиншилу.

Сьогодні зміст шиншили в домі - уже не така рідкість, як ще десяток років тому. Цей кумедний пухнастий звір, схожий одночасно на білку і кролика, потрапив в російські квартири з Південної Америки, де він мешкає в природі, і завоював гарячі симпатії любителів тварин. Шиншили непогано приживаються в домашніх умовах. Але щоб забезпечити екзотичному вихованцеві комфортне існування, треба подбати про те, щоб утримувати його за всіма правилами.
Інструкція
1
Підберіть підходящу клітку або вольєр для шиншили. Оскільки ця тварина відноситься до гризунів, житло для нього потрібно купувати з металу. Будиночок повинен бути теплим і сухим, з хорошими освітленням і вентиляцією. Розміри підбирайте залежно від кількості звірків. Для одного підійде клітка 50 на 70 см і висотою до 50 см, кільком вихованцям потрібен вольєр побільше. Якщо ж ви збираєтеся займатися розведенням, не купуйте занадто високу клітину, адже з'явилися дитинчата обов'язково почнуть підніматися наверх і можуть впасти і собі що-небудь пошкодити.
2
Клітку оснастите висувним залізним піддоном, так її буде зручніше чистити. На піддон насипте чистих тирси. Міняти їх доведеться приблизно раз на тиждень, так як шиншила - звірок охайний, запах від неї мінімальний. Для того щоб ваш вихованець міг з комфортом відпочити, встановіть всередині клітини кілька дерев'яних поличок. Не завадять драбинки, за якими шиншила буде лазити, і тунелі, де вона стане ховатися. Обов'язковий елемент - маленький будиночок розміром приблизно 30 на 15 см і 15 см заввишки. Годівниця і поїлка кріпляться на передній стінці клітки. Причому годівниці краще поставити дві (одну для сіна, яке обов'язково має бути присутнім в раціоні шиншили).
3
Шиншилам життєво необхідно чистити свою шерстку в дрібному річковому піску. Купіть спеціальну прозору купалку розміром 30х20х20 см, наповніть її чистим піском і 2-3 рази в тиждень ставте в клітку, де живе шиншила, на 20-30 хвилин. Спостерігати за приймаючими пісочну ванну звірками дуже цікаво. Після такої чистки їх шерсть стає пухнастою, настрій помітно поліпшується. Але залишати ємність з піском в клітці надовго не потрібно - шиншила може туди напаскудити.
4
Годувати шиншилу треба приблизно так само, як звичайного кролика. Купуйте готовий корм в зоомагазині або на ринку. Влітку пригощайте свого вихованця фруктами та морквою, насінням рослин, листям кульбаби, злегка підсушеним конюшиною. Шиншили люблять сухі хлібні скоринки. Взимку обов'язково давайте їм сухофрукти, плоди шипшини і барбарису. Не забувайте про сіно - воно обов'язково повинне бути присутнім в раціоні. Для сточування зубів покладіть в клітку камінь, великий шматок крейди, дерев'яні чушки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hQdhPuC5Tho
Зверніть увагу
Шиншила не переносить протягів, але потребує свіжого повітря і сонце, хоча довго перебувати під прямими сонячними променями для неї шкідливо.