Як перевозити тварин в літаку.

Авіаперевезення тварин , як внутрішні, так і міжнародні, є одними з найскладніших, оскільки до транспортування живого багажу висувають особливі вимоги, виконання яких знаходиться під жорстким контролем. Готуючись зробити авіапереліт з твариною, прийміть необхідні заходи для забезпечення його безпеки та збереження здоров'я.
Інструкція
1
Ознайомтеся з внутрішніми правилами авіакомпанії, що стосуються перевезення тварин в пасажирських літаках. Політика компанії може припускати істотні обмеження або заборона на перевезення певних видів тварин . Не беріть із собою в поїздку улюбленого вихованця, якщо йому ще не виповнилося 3 місяців або він знаходиться в похилому віці.
2
Отримайте консультацію ветеринара щодо способів полегшення дихання собак і кішок з укороченими мордами, а також запобіжних заходів, яких необхідно дотримуватися при перевезенні тварин , що мають надмірну вагу. Якщо ваш улюбленець страждає серцевою недостатністю, повітряні подорожі йому категорично заборонені. Те ж саме стосується і тварин , які очікують появи потомства.
3
Оформіть документи, що підтверджують, що тварина здорово: ветеринарний паспорт, довідку про стан здоров'я (ветеринарне свідоцтво форми №1), яку потрібно отримати в державній ветеринарній клініці. Перед тим як пройти реєстрацію на рейс, відвідайте контрольний ветеринарний пункт, де на підставі вищеперелічених документів вам видадуть міжнародний ветеринарний сертифікат. Майте на увазі, що при перельоті до деяких країн з вас можуть зажадати оформлення додаткових документів у різних відомствах.
4
Зробіть тварині щеплення проти сказу не раніше, ніж за 10 днів і не пізніше, ніж за 9 місяців перед днем вильоту. Якщо ви плануєте відвідати азіатські або африканські країни, дізнайтеся, не буде потрібно чи додаткових щеплень. Перевозячи в іншу країну собаку або кішку, ви повинні пред'явити довідку, оформлену у місцевому відділенні Російської кінологічної або Фелінологічні федерації, в якій міститься інформація про те, що ваш вихованець не представляє племінної цінності.
5
Попередьте оператора, бронирующего для вас квиток, що повезете собою тварину. Вага вихованця вам доведеться оплатити як наднормативний багаж. Підберіть зручну клітку або контейнер, щоб тварина почувалася максимально комфортно в багажному відділенні. Висота клітки повинна дозволяти вставати в повний зріст і повертатися в сторони. Її водонепроникне дно необхідно викласти добре вбирає рідини матеріалом. При перевезенні кішок або птахів клітку необхідно прикрити зверху товстої світлонепроникною тканиною.
6
Помістіть в клітку навісні миски з водою і кормом, якщо вашому вихованцеві належить перенести тривалий переліт. Щоб вода не вихлюпувалася, покладіть в миску губку, з якою тварина може злизати рідина. Перевірте, щоб контейнер або клітина відповідали міжнародним стандартом IATA і внутрішнім вимогам авіакомпанії. Помістіть на контейнер напис «Живе тварина» і вкажіть ваше ім'я і номер телефону.
7
Придбайте спеціальну сумку-переноску, якщо тварина під час польоту перебуватиме з вами в салоні. В сумку необхідно буде поставити лоток з гратами. Голова тварини повинна знаходитися зовні, щоб вихованець не нервував через те, що не бачить того, що відбувається навколо. Погодуєте його м'яким швидко засвоюваним кормом за 4 години до вильоту. Ні в якому разі не давайте тварині ніяких заспокійливих засобів, щоб уникнути перепаду тиску. Помістіть в клітку набольшую річ, на якій присутній ваш запах.