Як витягти корінь третього ступеня.

Операції витягання кореня, в яких показником служать числа два і три мають власні назви - квадратний і кубічний корені. Якщо у вас є можливість користуватися комп'ютером, то найбільш простий спосіб вилучення з довільного числа кореня третьої ступеня (кубічного) - задіяти програмний калькулятор ОС.
Інструкція
1
Натисніть кнопку win, щоб розкрити головне меню операційної системи. Пункт, потрібний для запуску шуканого застосування («Калькулятор»), може бути присутнім в головному розділі цього меню. Якщо ж ви його там не побачите, то розкрийте підрозділ "Всі програми", а в ньому папку «Стандартні». У цій папці є вкладена папка «Службові» - відкрийте її і виберіть цей самий пункт «Калькулятор».
2
Є інші способи запуску цього додатка. Наприклад, в ОС Windows 7 ви можете відкрити головне меню і набрати «калька» в полі «Знайти програми та файли», а потім вибрати рядок «Калькулятор» серед результатів пошуку. В будь-якій версії Windows можна натиснути клавіші win + r, щоб відкрити стандартний діалог запуску програм, ввести команду calc і натиснути клавішу enter або клацнути по кнопці OK.
3
Залежно від версії операційної системи в калькуляторі може існувати два варіанти обчислення кубічного кореня. У більш ранніх (наприклад, Windows XP) вам необхідно перемкнути інтерфейс калькулятора в «науковий» або «інженерний» варіант, вибравши відповідний пункт в розділі «Вид» меню калькулятора. Потім введіть подкоренное вираз і поставте позначку в полі з написом Inv - цей чекбокс відповідає за інвертування функцій, позначених на керуючих кнопках інтерфейсу додатку. Клікніть по кнопці зведення в третю ступінь (x ^ 3) і обчислювач розрахує і покаже результат зворотної операції - вилучення кубічного кореня з введеного числа.
4
В пізніших версіях ОС (наприклад, Windows 7) досить ввести число, з якого випливає витягти корінь третьої ступеня, і клікнути по відповідній кнопці на екрані - на ній є напис x. Перемикати калькулятор в «інженерний» інтерфейс тут не потрібно.