Як купити вулика.

Вулики - це штучне житло для бджіл. Можна забезпечити необхідні умови для життєдіяльності цих чудових комах, вибравши якісні будиночки. Їх придбання - дуже відповідальна справа. А знання основних вимог допоможе виявити недоліки виготовлення і зробити правильний вибір при покупці.
Інструкція
1
Сучасні вулики виготовляються з різних матеріалів: деревоволокнистої плити (ДВП), пінопласту, дерева. Найбільш екологічно чистим матеріалом для виготовлення бджолиних будиночків вважається дерево. З'ясуйте сорт деревини, з якої вони виготовлені. Якісним матеріалом вважається: кедр, сосна, ялиця і ялина. Часто використовується деревина м'яких листяних порід: липа, верба, тополя. Слід звернути увагу на якість деревини. Синява матеріалу, червоточини і гниль - ознака неякісної, хворий деревини. Вулики з такого дерева прослужать недовго, хоча й коштують дешевше.
2
Перевірте стандартність вуликів - всі частини повинні бути взаємозамінними і підходити до всіх будиночків. Це спростить догляд за бджолами і полегшить вашу працю. Варто робити покупку у великого виробника. Він випускає вулики великими партіями на сучасному обладнанні з якісної обробкою деревини і точністю деталей. Бджолярі протягом сезону часто перевозять пасіки на медоносні місця. Випробуйте зручність ручок і їх фортецю. Перевірте наявність системи кріплення для корпусу, дна і кришки. Особливу увагу приділіть покриттю даху - тут повинна бути тонка листова жерсть.
3
Все стінки вулика , крім передньої, повинні бути пофарбовані у жовтий або зелений колір. Забарвлення передньої стінки допускається в кольори, які добре розрізняються бджолами: світло-синій, світло-жовтий, білий. Вибирайте типи вуликів залежно від обсягів рамок, які в них містяться. У районах з багатими медозборами потрібні великі вулики, що допускають нарощування сімей. Кліматичні умови медозбору також впливають на вибір. У холодному кліматі будиночки будуть утеплятися, а тому повинні бути більш просторими. Якщо ви купуєте вулики для кочової пасіки, підбирайте полегшені будиночки.
Зверніть увагу
На вуликах не повинно бути відколів, тріщин, щілин і багато сучків.
Корисна порада
Якщо ви замовляйте вулики у приватника, запасіть деревину для виготовлення будиночків і ви будете впевнені в якості матеріалу.