Як навчитися грати на баяні. Як навчитися підбирати музику на баяні.

Людини, що вміє грати на баяні , завжди привечают в компанії. З ним і його другом баяном не занудьгували. Незмінно відшукається пісня, яку захочуть заспівати під акомпанемент багато. Баяніст веселить і засмучує, розбурхує і хвилює, змушує тремтіти душу, викликаючи то неясну ностальгію, то невгамовну спрагу життя. Навчитися грати на баяні можна різними способами, всі вони доступні будь-якому чоловікові, що мав слух.
Інструкція
1
Запишіться в музичну школу на клас баяна. Пройдіть повне навчання (сьогодні музичні школи можуть збільшувати або скорочувати термін навчання). Вік може вас не бентежити, в багатьох сучасних школах в даний час організовані класи для дорослих, правда, навчання в них платне.
2
Погортайте газети або пошукайте в інтернеті оголошення про приватні уроки музики. Знайдіть відповідні для вас умови - вартість, час, тривалість навчання, зателефонуйте за вказаним телефоном і - приступайте до навчання.
3
Якщо відчуваєте в собі сили і величезне бажання навчитися грати на баяні у що б то не стало, купите в музичному магазині самовчитель гри на баяні (або скачайте його з інтернету), і беріться підкорювати інструмент. Добре, якщо ви складете план самостійного навчання, де позначите періодичність, тривалість і завантаженість уроків, і будете строго йому следовать.Кстаті, в інтернеті можна знайти музичні комп'ютерні тренажери, використовуючи які для самостійних тренувань гри на баяні , ви досить швидко навчитеся грати ваші улюблені мелодії. Репертуар комп'ютерних самовчителів широкий - від простеньких пісеньок до порівняно складних музичних творів. Така кількість п'єс ви зможете організовувати уроки відповідно до своїх уподобань в світі музики.
4
Якщо у вас хороший слух, ви можете підбирати мелодії на баяні самостійно, навіть не знаючи нотної грамоти. Те, як скоро ви навчитеся непогано грати на інструменті, залежить від рівня слуху і таланту/здібностей. Практика показує, що займаючись 2-3 години щодня, завзятий і цілеспрямована людина починає відносно добре грати на баяні через місяць.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VeM_IqL-7ic
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили зайнятися грою на баяні всерйоз, то вам неодмінно треба дізнатися, що таке правила посадки, постановка інструменту і постановка рук. Інакше ви ніколи не навчитеся грати так, щоб ваше виконання зворушувало душу, хвилювало. Викладачі музики навчають цьому дітей з перших уроків, тільки потім вони підводять їх до розуміння способів звуковидобування з інструменту.
Корисна порада
Багато людей помиляються, вважаючи, що навчитися грати на баяні не так складно, як, наприклад, на фортепіано або на скрипці. Ні, баян в повній мірі є таким же серйозним інструментом, як і будь-який інший. Майте це на увазі, коли приступаєте до навчання гри на баяні.
Початківці музиканти, самостійно освоюють інструмент, купують самовчителі. Деякі з навчальних посібників побудовані на паралельному вивченні нотної грамоти і прийомів гри. Щоб бажання стати баяністом не пропало через складнощі в освоєнні нот, розпочати навчання можна в іншому порядку.
Інструкція
1
Освойте музичну грамоту. Вам не потрібні підручники з теорії музики. Досить буде дитячих допомог, в яких докладно розказано, якими бувають ноти по висоті і тривалості. З висотою звуків розберетеся за підручником для баяна, коли будете виконувати практичні вправи. А зараз акцентуйте увагу на длительностях нот. Перше завдання - навчитися рахувати. Виконайте ретельно всі завдання, пов'язані з рахунком.
2
Навчіться правильно тримати інструмент, рухати хутро, витягувати звук. Руки швидко звикнуть до неправильного положення, якщо на самому початку будуть допущені помилки. Надалі це стане бар'єром у професійному зростанні. Щоб такого не сталося, почніть займатися не по самовчителю. Візьміть 2-3 платних уроку у викладача музичної школи. Цього буде достатньо, щоб освоїти початкове положення баяна і рук при грі.
3
Придбайте самовчитель гри на баяні . Початкові знання музичної грамоти, отримані на 1-му кроці, дозволять зорієнтуватися, чи зрозуміло викладено матеріал в конкретному навчальному посібнику.
4
Складіть план роботи. Учні музичних шкіл займаються за певною програмою. Вам доведеться розробляти план особисто для себе. Поставте мета - програвати кожну вправу по 100 разів, потім переходити до наступного. У перші дні і тижні краще не поспішати, не гнатися за кількістю програних вправ. Приділяйте увагу якості. Занесіть в план роботи повторення раніше розібраних творів.
5
Організуйте концерти. Робіть їх через кожні 2 місяці занять. В музичних школах є технічні заліки та іспити. Організуйте щось подібне для себе. Заздалегідь вибирайте 2-3 твори для концерту і досягайте мети. Першими слухачами можуть бути друзі, сусіди. Необхідна практика, щоб справлятися з хвилюванням і отримувати натхнення для подальших занять.