Що таке живопис.

Живопис - один з найбільш популярних видів образотворчого мистецтва, в якому художник зображує дійсність або вигадані образи. Для малювання використовується полотно або папір, а також різні види фарби.
Інструкція
1
Перші живописні роботи з'явилися в той час, коли людина навчилася використовувати різні речовини як фарби і намагатися зображати навколишню дійсність. Збереглися найдавніші наскальні малюнки, зроблені в епоху первісної людини. У класичному розумінні, живопис - це художня робота, виконана олійними або іншими спеціальними фарбами на полотні або іншій поверхні.
2
Так як живопис є образотворчим мистецтвом, вона, як правило, імітує навколишнє середовище. Художник на плоскій поверховості створює об'ємне реалістичне зображення за допомогою колірної і лінійної перспективи. Змішують кольору на спеціальній палітрі, а полотно встановлюють на підставку - мольберт
3
Залежно від того, що зображує художник, в сучасного живопису виділяють кілька основних жанрів: портрет (зображення людини), пейзаж (картини природи), натюрморт (малювання неживих предметів) і побутова живопис (зображення сцен щоденної дійсності).
4
Художники використовують різні фарби, найбільш поширені з них - це масляні і акварельні. Малювання олійними фарбами - досить довгий і трудомісткий процес. Перед тим як починати малювати, необхідно приготувати полотно. Це може бути полотно, розтягнуте на підрамнику, або дерев'яна дошка. Робочу поверхню потім покривають спеціальним грунтом, а коли його шар просохне, приступають до роботи.
5
Акварель дуже часто використовується для малювання на пленері (малювання на відкритому повітрі). Ці фарби прості у використанні і компактні. Крім них вам знадобиться тільки вода, кисті і папір (бажано використовувати спеціальну акварельний папір). Зображення, виконані в акварельного техніці, мають прозорі кольору, ви можете створювати яскраві, але при цьому повітряні малюнки. Інші часто використовувані фарби - це гуаш, темпера, емаль, пастель, туш і акрил.
6
Залежно від використовуваних матеріалів і техніки малювання можна виділити різні види живопису. Гризайль - це монохромна (тобто однотонна) живопис. Картина виконується різними тонами одного кольору, найчастіше сепії. Пуантилізм - це напрямок і техніка живопису, в якій картина складається з дрібних мазків однакової форми і розмірів. Кольори в цій техніці не змішують, але якщо дивитися на картину на відстані, ви побачите плавні переходи тонів. Існує також клейова живопис - для отримання насичених і стійких матових кольорів в фарбу додають клей.
7
Незважаючи на різноманітність матеріалів для малювання, технік і напрямів, почати займатися живописом може кожен. Почніть свої перші кроки з малювання простих натюрмортів. Акварельні фарби, набір м'яких кистей і папір - те небагато, що вам знадобитися для створення своїх перших картин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9c2s_86J7-o
Монохромна живопис, тобто гризайль, являє собою одноколірний малюнок, наприклад, чорно-білий або коричнево-білий. Цей вид живопису був дуже поширений в середні століття в станкового живопису.
Гризайль - це особливий вид живопису. Її виконання провадиться тональними одноколірними градаціями. Таким чином зручно малювати барельєфи, будь-які архітектурні або скульптурні елементи. При техніці гризайли враховується тільки тон зображуваного предмета, колір при цьому байдужий. Художня гризайль - це твір, завдання якого - затвердити естетичну цінність монохромного колориту картини.

Живопис для початківців

Одноколірна живопис є перехідною ланкою між живописом і малюнком. Для тих, хто тільки починає навчатися живопису, гризайль, як правило, стає першим навчальним завданням. Найскладнішим для початківців є саме передача тону за допомогою кольору. Колір предмета будь-яка людина, що не має дефектів в зоровому сприйнятті, назве легко. Але що стосується тональності, досить складно визначити, як предмети співвідносяться між собою - що з них темніше або світліше і наскільки. При утрудненнях в цьому можна скористатися простою логікою - предмети, розташовані близько, світліше і контрастніше, ті, що на віддалі, по тону виходять більш розмитими і однорідними. Вирішувати задачі моделювання світла і тіней набагато простіше, якщо використовувати один колір.

Як з'явилася гризайль

Слово «гризайль» походить від французького слова Gris - сірий. Найчастіше цей вид живопису зустрічається в чорно-білому кольорі. Причина в тому, що спершу гризайль покликана була імітувати скульптуру, тобто рельєфи на стінах. Але з часом вона знайшла своє місце і в так званій «станкового» живопису - спершу в якості допоміжного інструменту для ескізів, потім і в якості самостійного виду живопису. Поступово розширилася і палітра - з'явилася фарба під назвою «сепія» - її виготовляли з чорнильного мішка каракатиці, морського молюска. Її використовували при малюванні і пензлем, і пером. Потім з'явилися червоні і сині варіанти. При виборі кольору художник спирається передусім на задум твору. У чорно-білому варіанті живописці здатні настільки точно взяти тональні відносини і розіграти нюанси, що відчувається і колорит твору, і забарвлення предметів - кожного окремо. Гризайль дає можливість фантазувати, уявляючи картинку в будь-якій можливій колірної інтерпретації. Сучасні художники вибирають для гризайли той колір, який відповідає задуму. Важливим є принцип одноцветного зображення. В гризайли враховується лише тон предмета, а його колір не має ніякого значення.