Що таке індукція.

Термін « індукція » використовується як у природних, так і в математичних і гуманітарних науках. Але у всіх випадках він позначає вплив одного об'єкта на інший таким чином, що другий також набуває той же стан.
Інструкція
1
Найбільш відомим видом індукції є електромагнітна. Вона проявляється в тому, що якщо поруч із замкнутим провідником змінюється інтенсивність магнітного поля, в провіднику виникає струм, сила якого пропорційна швидкості зміни цього поля (фактично, в такій системі відбувається процес, з математичної точки зору є диференціювання). Незмінне магнітне поле здатне викликати струм лише в надпровідниках, інакше це суперечило б закону збереження енергії. Таким чином, трансформатор постійного струму здатний бути лише надпровідникових. Але на практиці це обмеження обходять більш простим способом, перетворюючи постійний струм в змінний за допомогою перетворювачів різних конструкцій, і лише потім подаючи його на трансформатор.
2
самоіндукції називається явище, при якому магнітне поле, яке викликається зміною струму в котушці, впливає на ту ж котушку і наводить струм в ній. Це явище може бути шкідливим, що викликають обгорання контактів реле, вихід з ладу керуючого транзистора - тоді його придушують за допомогою конденсаторів, резисторів, стабилитронов, діодів. Може воно бути і корисним, дозволяючи використовувати в перетворювачі напруги замість трансформатора дросель.
3
Магнітна індукція - явище, в результаті якого магніт або електромагніт, впливаючи на предмет, виготовлений з магнітного матеріалу, також робить його магнітом. Якщо матеріал магнітомягкого, при припиненні впливу предмет втрачає намагніченість, якщо магнітотвердих - остання залишається хоча б частково. Для посилення впливу по намагнічених предмету можна, не припиняючи вплив, злегка постукати, і лише потім видалити магніт або електромагніт.
4
Електростатична індукція відбувається в тому випадку, якщо при піднесенні одного предмета, що має статичний заряд, до іншого, не має такого, останній також заряджається. В електростатичних генераторах Ван де Грааффа і Вімшурста для отримання електростатичного заряду використовується саме це явище, а не тертя, як в більш ранніх конструкціях таких генераторів. Також воно використовується у всіх конденсаторах, електретних мікрофонах, Електроскоп, безлічі інших пристроїв.
5
В інших наукових галузях термін « індукція » використовується для позначення дії з прогнозування або доказу чого-небудь на підставі наявних даних, незважаючи на те, що безпосередньо з цих даних те чи інше умовивід НЕ слід. Процес такої індукції може бути багатоступеневим. Індуктивний метод використовують в логіці, філософії, математики.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iDz9cm7Dx1M