Що таке резонанс.

Що спільного між фразами «Ця подія викликала великий суспільний резонанс » і «Частота напруги, прикладеного до коливального контуру, збіглася з частотою його резонанс а»? Яке відношення має соціальне явище до фізичного і чому вони називаються однаково?
Зрозуміло, в фізиці термін « резонанс » почав використовуватися раніше, ніж в соціології. Їм називається явище, при якому вимушені коливання, що у тій чи іншій фізичній системі, різко зростають в амплітуді при тій чи іншій частоте.Резонанснимі властивостями володіють системи, що використовують найрізноманітніші фізичні явища. З механічних систем до таких належать маятник, струна, плоска пружина, з акустичних - будь-яке приміщення, що має кінцевий обсяг, з електричних - коливальний контур.Ідеальная резонанс ная система здатна здійснювати коливання після припинення впливу вічно. В реальному ж системі завжди є втрати, що призводять до загасання коливань. Чим більше ці втрати, тим менше добротність системи, і тим більше м'яко відбувається підхід до резонанс у на частотах, що не рівних резонанс ной, але близьких до ней.Резонанс - це не тільки цікавий фізичний курйоз. Він широко використовується на практиці. Резонатори різних конструкцій широко застосовуються в музичних інструментах, годинах. Електричні резонатори - коливальні контури - є невід'ємними складовими радіопередавальних і радіоприймальних пристроїв. В кварцових годинниках, як не дивно, резонатор використовується знову механічний - крихітна пластина з кварцу, що володіє здатністю не тільки коливатися в просторі, а й перетворювати електричний вплив в механічне переміщення і обратно.Общественний резонанс - це, зрозуміло , переносний термін, лише запозичений соціологами у фізиків. Як ледь помітну дію на маятник здатне змусити його коливатися з великою амплітудою, так і те чи інше, здавалося б, невелике за значимістю подія здатний інколи викликати в суспільстві бурхливу дискусію, а то і перехід до активних действіям.А от використовувати резонанс для обходу закону збереження енергії, незважаючи на твердження деяких «раціоналізаторів», на жаль, неможливо. Той факт, що розгойдати гойдалки з важким дорослою людиною під силу навіть дитині, яка не робить цей пристрій вічним двигуном. Гойдалки зупиняться, як тільки з них почнуть примусово знімати механічну енергію.
Людина створює сім'ю і будує сімейні відносини тому, що потребує інтимному, емоційно-позитивному і довірчому спілкуванні. Воно припускає, що обидва партнера будуть прагнути до взаєморозуміння, співчувати і співпереживати один одному. Такі відносини стоятся на взаємному бажанні проникнути в складний психічний світ свого партнера і бути в резонансі з ним, на одній психологічній хвилі. Якщо це відбувається, то така сім'я витримає все житейські бурі і негаразди.
Інструкція
1
Створіть в родині теплу, довірчу атмосферу. Для цього вам необхідно щиро цікавитися справами і захопленнями вашого чоловіка. У тій родині, де є традиція ділитися і вислуховувати один одного, чоловік і дружина відчувають психологічний комфорт. Така взаємна підтримка - основа сімейних відносин.
2
Будьте уважні один до одного. Хто як не ви, людина, досить добре знає свого чоловіка, може помітити, що у нього трапилися неприємності, про які він не хоче розповідати, просто тому, щоб вас не турбувати або не засмучувати. Але такого бути не повинно, ставте на перше місце не власний спокій, а спільне подолання і дозвіл труднощів і проблем, вони повинні бути спільними.
3
Вивчайте свого партнера, ви повинні знати, що йому подобається, що дратує. Тут не буває дрібниць - чим більше ви будете дізнаватися його, тим легше вам буде врахувати всі нюанси в спілкуванні, тим краще ви будете знати все спонукальні мотиви його вчинків і прогнозувати їх.
4
Не соромтеся виявляти свої почуття по відношенню до чоловіка. Особливо це стосується менш емоційних чоловіків. Будь ласка, не забувайте, що емоційно-психологічні потреби жінки підвищені, тому вона повинна завжди відчувати себе коханою. Задоволення потреби в любові дозволяє долати ті житлові та матеріальні труднощі, які можуть виникнути, особливо на перших етапах спільного життя, але ж саме вони служать причиною розірвання багатьох шлюбів.