Що таке драма, Як жанр.

У сучасній літературі безліч різноманітних жанрів , кожен з яких унікальний і самобутній. Але якщо трагедію або комедію досить легко ідентифікувати, то дати точне визначення жанру драми не завжди представляється можливим. Так що ж представляє із себе драматичне твір і як не переплутати його з чимось іншим?
На відміну від комедії, в драмі показані життєві переживання і різні хитросплетіння долі. Звичайно, життя людей, їх звичаї і характери можуть бути досить яскравими і в комедійних творах, але драмі не так притаманне висміювання вад і комічне виставлення будь-яких дій персонажів. Тут на перше місце ставиться саме життя героя, його думки і почуття. Драматичні твори дуже реалістичні, оскільки показують людину саме таким, яким він є без алегорій, гротеску і прикрас. Саме тому драма вважається найбільш складним і, в той же час, одним з найбагатших і цікавих жанрів літератури.Іногда драма дуже сильно нагадує трагедію, адже тут оголюються гострі кути і проливається світло на багато неприємних подробиці життя героїв . Часто драма стає настільки напруженою і важкою, що відрізнити її від трагедії практично неможливо. Але трагічні твори зараз вже не так популярні і ніколи не мають шансу на благополучне розв'язку. А ось драма може закінчитися добре, незважаючи на всі хитросплетіння сюжету і непрості долі героев.В нашій мові саме слово «драма» міцно стало поєднуватися з трагічним сюжетом або життєвою драмою персонажів, в той час як історично значення цього слова зовсім не має подібного значення. Будь-яке драматичне твір, незалежно від його змісту, показує справжнє життя простих людей, їх прикрості, радості, переживання і світлі моменти. Зовсім необов'язково, що читачеві буде весело по ходу сюжету, але й залякати або змусити розплакатися драма не повинна. Вона - всього лише частина життя, нітрохи не страшніше або непривабливі реальності.Інтересно, що саме поняття драми, як жанру в художніх творах, зародилося ще в 18 столітті. Вона була дуже популярна серед просвітлених вчених мужів, політиків і філософів. Спочатку драматичні твори були міцно пов'язані з трагедіями, трагікомедія, фарсом і навіть костюмованими уявленнями в масках. Але через сторіччя драма стала частиною художнього відтворення і отримала свою власну, окрему від інших жанрів , место.Драматіческіе твори сьогодні вражають своєю реалістичністю і непідробністю сюжету. Мало де ще можна зустріти долю не вигадану, а схожу на твою власну, як дві краплі води. У драмах, зрозуміло, зустрічаються і казки, а й такі драми необхідні, оскільки вчать нас добру і вірі в краще і світле. Любіть драму, адже вона ґрунтується на життя.
Драма, що виросла з давньогрецьких народних уявлень, в даний час має кілька значень, які багато хто плутає. Драма може виступати як рід літератури, жанр літературного чи театрального твору і як особиста трагедія.
Інструкція
1
Етимологія Слован російську мову слово «драма» прийшло з латинської, а в латинський з грецької. Ланцюжок наступна: ? (Грец.) - Drama (лат.) - Драма (рос.). Дослівно перекладається як «видовище» або «дія».
2
Драма є основним родом літератури, поряд з епосом і лірикою. Але на відміну від них драма будується у формі діалогів, які можуть бути реалізовані акторами на сцені. Текст даного виду літератури повинен давати акторові можливість видовищно висловлювати написане за допомогою міміки, рухів, жестів. Його узгодять з можливостями сценічного простору, часу, побудови мізансцен. Дія є основною властивістю драми, що відрізняє його від інших родів літератури. Ще Аристотель зауважив, що «в драмі дається відтворення дією, а не розповіддю». А на думку В.Г. Бєлінського драма показує вже доконане подія відбувається в даний час. Крім дії, головною рисою драми є діалог - розмова дійових осіб, супроводжуваний мімічної грою. Серед жанрів драми присутні трагедія, комедія і власне драма. В даному значенні термін вживається тільки в однині.
3
Як жанр літературного твору, драма зображує життя людини в особливо конфліктних умовах. В її основі - зіткнення протиборчих сил. Багато хто плутає драму і трагедію. Основною відмінністю даних видів літератури є вирішення конфлікту. У трагедії воно однозначно безвихідно - все закінчується або загибеллю головного героя, або відносини між героєм і суспільством з самим собою стають безвихідними. В даному значенні драма може вживатися в множині: драми Островського, драми Чехова.
4
Часто драмою називають якась подія в особистому житті людини, яке заподіює моральні страждання. Так, нерідко можна почути «драмою всього її життя був шлюб з людиною, якого вона ніколи не любила».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-PxB8Jbe-Ow