Як лікувати дисбактеріоз у грудничка.

Немовлят часто турбують коліки і здуття кишечника. Але що робити, якщо ці симптоми є проявом більш серйозної проблеми зі здоров'ям немовляти - дисбактеріозу ?
Інструкція
1
Продовжуйте якомога довше грудне вигодовування. Материнське молоко забезпечує оптимальні умови для розвитку здорової мікрофлори, підтримує існуючу рівновагу між лактобактеріями, біфідобактеріями і кишковою паличкою, допомагаючи здійснювати повноцінне травлення і запобігати розвитку алергічних реакцій.
2
Віддавайте перевагу адаптованим сумішам (при неможливості грудного вигодовування), які збагачені захисними факторами. До них відносяться кисломолочні суміші, що містять живі бактерії, до складу яких входять пребіотики - речовини, що сприяють засвоєнню і розмноженню здорової мікрофлори.
3
Давайте малюкові препарати (після консультації з лікарем), здатні пригнічувати ріст умовно патогенних мікроорганізмів. До подібних ліків відносяться бактеріофаги, що володіють здатністю до поглинання і розчиненню всередині себе мікробних клітин. Також можна проводити лікування за допомогою кишкових антисептиків або антибіотиків в спеціально підібраних для немовляти дозуваннях.
4
заселяють кишечник дитини здоровою флорою. З цією метою використовуються пробіотики - препарати, які містять живі мікроорганізми, такі, як лактобактерії, кишкова паличка і біфідобактерії, а також компоненти їх життєдіяльності. Пребіотики містять Неперетравлювані речовини, які надають сприятливу дію на ріст здорової мікрофлори, активізують її. До поширених лікарських форм цієї групи речовин, дозволеним для прийому дітям до 1 року, відносяться: «Лінекс», «Ентерол», «Біфеформ Малюк» та ін. Курс лікування призначається лікарем.
5
Використовуйте народні засоби лікування дисбактеріозу у немовлят. Візьміть звіробій - 1 частина, ромашку - 2 частини, м'яту перцеву - 2 частини, подорожник - 2 частини, траву і насіння репяшка - 1 частина. Одну столову ложку суміші залийте півлітра окропу, укутайте і настоюйте 30 хвилин. Процідіть, додайте по півсклянки настойки в половині літра кип'яченої води. Нехай дитина п'є цей чай 3-4 рази на день, скільки зможе.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MDHiVmt4e8E
Зверніть увагу
Причини виникнення дисбактеріозу у новонароджених і грудничків. У групі ризику по порушенню балансу мікрофлори перебувають діти, мами яких мали різні ускладнення в період вагітності та пологах, а також діти, що перебувають на штучному вигодовуванні, недоношені. Простудні захворювання, прийом деяких лікарських препаратів (лікування антибіотиками) можуть призводити до порушень балансу мікрофлори кишечника.
Корисна порада
Як ми бачимо, в будь-якому з перерахованих випадків «відхилень від норми» (які для немовлят є варіантом цієї самої норми) недосвідчений педіатр може налякати ще більше недосвідчених батьків страшним «дисбактеріозом кишечника», який потрібно терміново лікувати. Від себе хочу сказати, що лікування було практично марним в перші півтора року. Тому думаю, що якщо немає серйозних патологій кишечника, то боротися не варто бо марно - тільки себе винищить, гроші витратите і замучать дитини.
Дисбактеріоз - це захворювання, викликане недостатньою кількістю корисних бактерій і заселенням кишечника шкідливою мікрофлорою. Для немовлят основними його причинами є раніше відлучення від грудей, вигодовування неадаптованими сумішами, ослаблений імунітет внаслідок перенесених захворювань і лікування антибіотиками.
Інструкція
1
Найкращим засобом профілактики цього захворювання є грудне вигодовування, адже саме так організм дитини заселяють корисні бактерії, зміцнюється імунітет, дитина отримує оптимальну кількість вітамінів і корисних речовин. Якщо материнське молоко недоступно, то вибирайте штучні суміші з наявністю у складі молочнокислих бактерій (адаптоване дитяче харчування). Якщо ж ваш малюк неспокійний, страждає підвищеним газоутворенням, здуттям, часто відригує, у нього рідкий стілець (піниста консистенція з запахом гнилі чи бродіння) або запори, плаче після годування, слід терміново приступати до лікування хвороби, а саме відновлювати мікрофлору кишечника.
2
Для початку потрібно зменшити кількість патогенних бактерій. Перед тим як почати це робити, обов'язково здайте аналізи на кількісний і якісний склад мікрофлори. За результатами ви дізнаєтеся, які бактерії заселяють кишечник дитини, а які відсутні або присутні в меншій кількості, ніж потрібно для нормального процесу травлення. Покажіть результати лікаря, на на їх підставі він призначить вам спеціальний комплекс бактеріофагів, яким ви будете напувати немовляти. Бактеріофаги забезпечать в кишечнику немовляти сприятливі умови для приживання корисних мікроорганізмів.
3
Для зменшення кількості патогенної мікрофлори призначаються препарати для збагачення травної системи корисними мікроорганізмами. Це засоби, що містять живі бактерії - молочнокислі, біфідобактерії і т. Д. Додавайте їх в їжу малюка, зціджене грудне молоко або штучну суміш. Обов'язкові умови для лікування дисбактеріозу - це підвищення імунітету дитини та створення сприятливого середовища для одужання. Для цього виконуйте стерильність посуду, з якого годуєте малюка, а також стежте за гігієною молочних залоз, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні. Щодня водите дитини на прогулянку на свіжому повітрі, а в теплу пору року застосовуйте повітряні ванни. Регулярно провітрюйте дитячу кімнату.