Як навчитися стрибати на Фінгер.

Слово «фінгерборд» (або просто «фингер») в перекладі на російську мову означає "пальцевая дошка" або "дошка для пальців". А по суті - це зменшений у декілька разів скейт, управляють яким за допомогою пальців рук (їх руху практично повністю повторюють рухи ніг при їзді на скейтборді).
Інструкція
1
Якщо ви вирішили підкорити фінгерборд, запам'ятайте кілька правил: виконуючи трюки, користуйтеся лише вказівним і середнім пальцями, управління рештою не допускається (великий палець можна задіяти тільки при Греб - захопленні дошки в польоті). Крім того, не можна тримати долоню на фінгерборді при приземленні, підхоплювати дошку в повітрі і тільки потім «повертатися» на землю, а також заборонено кидати дошку після того, як ви її «гребнулі».
2
Основа катання на Фінгер - стрибок олли (стрибок вгору разом з дошкою без відриву від неї пальців), освоївши який можна навчитися робити й інші трюки. Щоб його виконати, поставте середній палець на тейл (хвіст) дошки, а вказівний «влаштуйте» над передньою підвіскою. Далі, злегка відвівши борд назад, різко натисніть першого з них на хвіст, а другий «потягніть» дошку вгору так, щоб вона пішла за вашим пальцем. «Злетівши», борд потрібно тримати паралельно поверхні, а приземляючись, поставити пальці на шурупи підвісок (вказівний - на передні, середній - на задні).
3
Якщо цей стрибок у вас виходить добре, переходьте до більш складним - фліп, слайдів та грайнд. Один з найпоширеніших - це кікфліп (його відмінність від олли полягає в постановці вказівного пальця - він розташовується ближче до краю Фінгера). «Злетівши» за допомогою різкого клацання, закрутіть борд рухом вказівного пальця вниз (можна просто зігнути його), а потім, коли дошка на? прокрутилася, зловіть її пальцями і «заземлюючих». Приблизно таким же за принципом виконання є хилфліпа, правда, тут вказівний палець потрібно поставити на гвинти не поруч, а на протилежному від вас краї фінгерборда, тоді трюк буде виконаний правильно, і дошка зробить оборот навколо своєї осі в сторону від вас.
4
Слайди і грайнди - це трюки, які виконуються на поверхні граней або перил. Прикладом найпростішого грайнда служить так званий 50х50, коли підвіски ковзають по грані. Як тільки до неї залишиться три сантиметри, робіть олли і опускайте фингер на грань таким чином, щоб болти обох підвісок знаходилися на ній, а дошка встала паралельно. Далі - ковзання і стрибок одним із двох способів. Перший з них - потрібно підняти передню підвіску і повернути фингер градусів на 30 щодо грані, а потім «дозволеними» пальцями несильно потягнути його вперед. Стрибати другим способом потрібно на швидкості і в кінці грані: не змінюючи положення борда, тримайте його паралельно землі як при олли.
Зверніть увагу
Секрет усіх існуючих трюків полягає в правильному виконанні основного - оллі. Освойте його, і вам підкоряться всі інші.