Як оцінити мотивацію.

Якщо, згадуючи свою мету, ви змушуєте себе встати з-за комп'ютера і насилу починаєте щось робити, то вам явно не вистачає мотивації для її досягнення. А між іншим без хорошого рівня мотивації мета, найімовірніше, так і залишиться не реалізованою.
Вам знадобиться
  • - Аркуш паперу;
  • - ручка.
Інструкція
1
Оцініть свою мотивацію . Візьміть аркуш паперу і вгорі напишіть назву своєї мети. Постарайтеся зробити це максимально лаконічно, але при цьому не втрачайте пов'язаних з нею нюансів. Ваше назва повинна повною мірою відображати мету. Доброю ознакою, того що формулювання мети була правильно підібрана - це так званий стан резонансу при вимові. Пояснити, що ви повинні відчути, важко, але коли ви зробите описаний крок, то самі все зрозумієте.
2
Закрийте очі і відчуйте, що ви вже досягли мети. Розгляньте мета у всіх нюансах, відчуйте стани, які при цьому виникають. Якщо при цьому виявиться хоч якийсь негатив, випишіть його. Постарайтеся промоделювати мета так, щоб всі джерела неприємних відчуттів були повністю в ній прибрані. Якщо ви все зробите правильно, то при згадці про досягнення мети, виникне відчуття повного комфорту і задоволення. Якщо ж такого стану досягти не вдається, то і мотивувати себе буде досить важко, і найімовірніше, ця мета вам просто навязана.Прі правильно виконаному другому кроці, ви багато чого зрозумієте про свою мету, мотивації і причини її низького або високого рівня. Але для більшої надійності, виконайте ще й нижче описаний крок.
3
Дайте чесні відповіді на твердження, наведені нижче. Оцініть кожне з тверджень, за шкалою від «-10-ти» до «+ 10-ти». Де «+10» - це «так я саме така людина», а «-10» - «це не про мене»/«я повна протилежність». 1. Я повністю вирішимо досягти своєї мети до ... (Поставте плановану дату досягнення мети). 2. Я оптимістично налаштований щодо досягнення мети і вірю, що у мене все вийде. 3. Я сповнений ентузіазму і рішучості для досягнення моєї мети. 4. Я відразу ж зроблю все необхідне, щоб моя мета реалізувалася.
4
Погляньте на свої відповіді та оцініть рівень своєї мотивації щодо поставленої мети. Проробивши описані кроки, ви отримаєте досить точну оцінку рівня своєї мотивації по відношенню до поставленої мети.
Корисна порада
Якщо четвертий крок самим виконати складно, то попросіть друзів або рідних подивитися на поставлені оцінки і оцінити, наскільки високий ваш рівень мотивації.