Як зробити агар. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Агар-агар є натуральним замінником желатину рослинного походження. Отримують його шляхом екстрагування з бурих і червоних водоростей. Наприклад, Gelidium amansii видобувається по Тихоокеанському узбережжю Каліфорнії і Мексики, Тихоокеанським узбережжя Азії і узбережжю Індійського океану. Ця водорість надзвичайно корисна і широко використовується в кулінарії.
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Оскільки агар має більш сильні желюючий властивості, ніж желатин, використовуйте його для приготування киселів і заливних блюд.
  2
  Придбайте пакетик порошку агар-агар і перевірте його властивості. Справа в тому, що агар набухає значно швидше звичних засобів і потрібно його менше. До цього потрібно пристосуватися. Налийте в літрову ємність теплу воду і всипте половину чайної ложки порошку.
  3
  Накрийте ємність і залиште при кімнатній температурі на 20-30 хвилин. Хороший агар за цей час встигне набрякнути і навіть дати деяку густоту воді. На поверхні може з'явитися тонка прозора плівка.
  4
  Поставте ємність на вогонь і доведіть до кипіння. Остудіть суміш і зачерпніть трохи в глибоку ложку або невелику кухоль. Поставте в морозилку на 10 хвилин.
  5
  Перевірте, якщо за цей час желе застигло, то агару досить, значить, при приготуванні страви ви вже зможете розрахувати його необхідну кількість. В іншому випадку, або проведіть експеримент знову, або збільшуйте кількість порошку на око.
  6
  Для приготування фруктового желе зробіть заготовку агару. Поки порошок набухає, приготуйте фрукти. Персики та абрикоси очистіть від кісточок і шкірки, з яблук видаліть серцевину і обшпарте їх (шкірка стане м'якою, видаляти таку необхідності немає). Подрібніть за допомогою блендера, міксера і влийте в ємність з агаром.
  7
  Поставте желе на вогонь і доведіть до кипіння. Поки скипіла желе остигає, наріжте тонкі скибочки фруктів і покладіть їх на дно форми. З боків зробіть малюнок за допомогою кружечків ківі. Влийте желе в форму і поставте в морозилку.
  Зверніть увагу
  Агар складається, в основному, з агарози і агаропектіна, які є полісахариди. Усі корисні речовини і мікроелементи, що містяться в морських водоростях, такі як йод, залізо, кальцій і магній, збереглися в агаре.Етот продукт не розчиняється в холодній воді, зате повністю розчиняється при температурі, що коливається від 95 градусів до 100. Гарячий розчин на вигляд є прозорим і кілька в'язким. При охолодженні до 35-40 градусів агар-агар густіє і стає міцним і чистим гелем. Він є термообратімим продуктом, таким чином, якщо його повторно нагріти до температури 85-95 градусів він втратить густоту і знову стане рідким.
  Корисна порада
  Використовуйте агар-агар в якості консерванту для варений і компотів (в малих дозах), оскільки завдяки унікальним властивостям водорості, продукти, приготовлені з нею, не схильні до гниття.