Як зробити оранжерею.

Оранжереї - один з видів садових павільйонів, призначених для вирощування теплолюбних рослин. Останнім часом їх будівництво стає все більш популярним. Як же зробити оранжерею на своєму заміському ділянці?
Інструкція
1
Фундамент для оранжереіКонструкція оранжереї не вимагає міцного бетонного фундаменту - цілком достатньо зробити точковий, розташувавши його під несучими опорами. Однак, віддавши перевагу ленточному фундаменту з каменю чи бетону, ви зможете заощадити енергію при обігріві приміщення оранжереї в холодний період. Додатково утеплити фундамент можна за допомогою пінопласту.
2
Каркас оранжереї повинен бути досить міцним для того щоб витримувати матеріал зовнішньої обшивки і не деформуватися від сильного вітру або товстого снігового покриву. Як правило, для виготовлення каркаса використовують алюміній або оцинковану сталь.
3
Мабуть, найважливішим моментом при будівництві оранжереї є вибір світлопроникний матеріалу для зовнішньої обшивки. Від якості цього матеріалу будуть залежати довговічність конструкції, а також витрати на опалення. Для обшивки садових оранжерей рекомендується використовувати один з видів пластика - полікарбонат, фіберглас або поліетиленову плівку. Ці матеріали мають високий коефіцієнт світлорозсіювання, а також хорошими теплоізоляційними властивостями. Скло є більш важким матеріалом, тому його, як правило, використовують для більш капітальних конструкцій - наприклад, зимового саду, прибудованого до будинку. Для захисту рослин від перегріву конструкція повинна передбачати наявність відкриваються вікон. Причому, їх площа повинна складати не менше 10% від площі всієї зовнішньої обшивки.
4
Для опалення оранжереї в зимовий період можна використовувати газові, електричні або бензинові котли. Кожен з видів котлів має свої недоліки і переваги. При виборі конкретної моделі опалювального обладнання слід керуватися умовами його експлуатації.
5
При будівництві оранжерей, що мають велику площу, рекомендується встановлювати автоматизовані зрошувальні системи.
6
При укладанні підлогового покриття необхідно передбачити відведення вологи за межі оранжереї. Якщо підлогове покриття не передбачено, використовуйте цегла, камінь або гравій для облаштування доріжок.