Як навчити дитину одягатися самостійно.

Ваш малюк підріс і проявляє інтерес до власної одязі? Знадобиться не один день, щоб навчити дитини одягатися самостійно. Терпіння, допомогу і батьківське підбадьорення - ось що потрібно малюкові, поки він освоює цю науку.
Вам знадобиться
  • - спеціальні розвиваючі іграшки зі шнурівкою, липучками, гудзиками;
  • - одяг для ігор;
  • - ляльки та одяг для них
Інструкція
1
Щоб дитина швидко навчився застібати ґудзики і кнопки, зашнуровувати черевики, придбайте або зробіть самі спеціальні посібники для освоєння таких складних для малюка занять. Зробіть картинку-аплікацію з товстої тканини з пристібаються деталями. Вибирайте великі яскраві гудзики. Навчіть дитини застібати замок-блискавку на сумці для дитячих іграшок. На товстому шматку картону проколіть паралельні отвори дироколом і покажіть дитині, як можна втягати шнурок. Під час ігор попросіть дитини одягнути ведмедика, ляльку. Звертайте увагу на правильний порядок одягання. Купуйте або зшийте дитині одяг для гри, що вимагає переодягання. Зазвичай дівчатка люблять вбиратися в довгі спідниці на гумці, надягати хусточки, хлопчикові підійде плащ, головний убір, широкі штани, довга простора і яскрава сорочка, шарф.
2
Давайте дитині прості завдання: надіти кофтину, тапки, панамку. Поступово ускладнюйте завдання. Чи не застібайте всі гудзики на кофті або пальто під час одягання. Останній ґудзик дитина цілком може спробувати застебнути сам. Після повернення попросіть малюка самому зняти штани і кофту. Дівчатка впораються зі спідницею або сарафаном. А мама допоможе, якщо виникнуть труднощі.
3
Купуючи маляті речі, віддавайте перевагу тим, які легко надягти і застебнути: футболка з круглим вирізом, джемпер без високого коміра, штанці на гумці, курточка на кнопках, черевики на липучках.
4
Покажіть дитині лицьову і виворітну боку одягу, повчіть відрізняти їх один від одного. Щоб дитина не плутав, де передня, а де задня частина у штанів або колготок, нанесіть мітки. Вдягання - досить складна справа для малюка, що вимагає добре розвиненою дрібної моторики рук. Не квапте дитини , краще почніть одягатися раніше, якщо ви кудись поспішаєте. У спокійній обстановці ваше чадо швидше впорається з колготками і носочками, гудзиками, замками. Якщо ви будете нервувати, відпускати негативні зауваження, квапити дитину, у дитини сформується стійке небажання одягатися самостійно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GWik7EPnVbE