Як зв'язати носочки для малюка.

Настає холодну пору року, а опалювальний сезон ще не почався. І матусі пора задуматися про те, як зв'язати носочки для малюка, щоб його маленькі ніжки завжди були в теплі.
Вам знадобиться
  • Пряжа: будь обраної вами фірми. Розрахунок петель для даного МК відштовхується від пряжі товщиною для основного кольору - 50 г/170 м, для обробки - 50 г/130 м.
  • Інструменти: п'ять спиць для кругового в'язання (панчішні) №2,5, гачок, голка для трикотажу або будь-яка голка з великим вушком, ножиці.
  • Для обробки: на ваш розсуд для вічко і носика можна використовувати стрази, намистини, гудзики і т.п. В якості шнурочки можна використовувати стрічку, яка підходить за кольором, або зв'язати ланцюжок гачком з повітряних петель.
Інструкція
1
Шкарпетки починайте в'язати з п'ятки підошви хусткової в'язкою. Для цього на спиці наберіть 7 петель ниткою основного цвета.1 ряд: пров'яжіть лицьовими петлямі.2, 4, 6 ряди: в'яжіть лицьовими петлями, з обох сторін підошви (на початку і в кінці ряду) зробіть по одному накіду.В непарних рядах накиди потрібно провязивать лицьовими схрещеними петлями, щоб не утворювалися дирочкі.7-30 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлями без прібавленій.31 ряд: в'яжіть лицьовими петлями, з обох сторін підошви (на початку і в кінці ряду) зробіть по одному накіду.32- 50 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлями без прібавленій.51, 53, 55, 57 ряди: в'яжіть лицьовими петлями. З обох сторін підошви (на початку і кінці ряду) зменшіть по одній петлі, пров'язуючи 2 петлі разом ліцевой.Закройте залишилися 7 петель.
2
Ниткою додаткового кольору на 4 спиці по периметру підошви підійміть петлі так, щоб на носочку було 12 петель, з боків по 20 петель, а на п'яті 10 петель.Вяжіте по кругу.1-3 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлямі.4 ряд: * пров'яжіть 2 петлі разом лицьовою, накид *. Повторюйте від * до * до кінця кругового ряду. 5, 6 ряди: обидва ряди в'яжіть лицьовими петлямі.Обрежьте і закріпіть білу нитку. Продовжуйте в'язання ниткою основного кольору.
3
Сформуйте обробку «зубчики». Для цього петлі нового оранжевого ряду пров'язуйте, захоплюючи петлі останнього помаранчевого ряду підошви і пров'язуючи їх разом. Одночасно ховайте все стирчать ниточки.
4
Продовжуйте в'язати по кругу1-9 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлямі.Теперь переходите до вив'язування миска на передніх 12 петлях. Мисок в'яжеться як пяточка для носка: 1 ряд: пров'яжіть 11 петель лицьовими петлями, останню 12-у петлю пров'яжіть разом з 1-й петлею з бічною спиці. Роботу поверніть виворітного стороною до себе.2 ряд: 1-ю петлю зніміть як кромочную, 10 петель пров'яжіть виворітними петлями, останню 12-у петлю пров'яжіть разом з 1-й петлею з бічною спіци.Снова поверніть роботу лицьовою стороною до себе.Повторяйте вив'язування 1-го та 2-го ряду, поки на бічних спицях не залишиться по 10 петель.
5
Далі продовжуйте в'язати по колу на 4 спіцах.1-3 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлямі.4 ряд: * пров'яжіть 2 петлі разом лицьовою, накид *. Повторюйте від * до * до кінця кругового ряда.5-7 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлями. Вийшли отвори для тесемочки.
6
8-13 ряди: всі ряди в'яжіть гумкою 1 * 1.14-19 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлямі.20-21 ряди: всі ряди в'яжіть виворітними петлямі.22-27 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлямі.Обрезать і закріпити помаранчеву нитку.
7
Продовжіть в'язати білою ниткою для вив'язування обробки «зубчиками» .1-4 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлямі.5 ряд: * пров'яжіть 2 петлі разом лицьовою, накид *. Повторюйте від * до * до кінця кругового ряда.6-8 ряди: всі ряди в'яжіть лицьовими петлямі.Закройте всі петлі. Ображати нитку подлинней, щоб її вистачило для формування «зубчиків» .Виверніте шкарпеточку навиворіт. Сформуйте «зубчики», зшиваючи останній білий ряд з першим білим поруч, одночасно ховаючи стирчать кінчики ниток. Сховайте залишився кінець білої нитки, обріжте зайве. Виверніть шкарпеточку назад на лицьову сторону.Аналогічно зв'яжіть другий носок.