Як зібрати одну грань у кубика рубика.

Від безлічі головоломок кубик Рубика відрізняється тим, що, потрапивши до нас у руки, здатний змусити забути про інші справи. Зібрати кубик початківцю любителю головоломних забав не так-то просто, особливо, якщо невідомі принципи складання. Збірка кубика представляє собою послідовне складання граней і верств головоломки за певними правилами. Для початку зберемо першу грань .
Інструкція
1
Візьміть в руки кубик і уважно його розглянете. Незалежно від того, наскільки перемішані кольору його елементів, центральні маленькі кубики на кожній з граней завжди залишаються на своїх місцях і не змінюють положення відносно один одного. Виберіть колір центрального елемента, який зробите верхнім. Прямо перед вами виявиться фронтальна грань . Бічні поверхні умовно зорієнтованого таким чином куба будуть, відповідно, лівої і правої гранями.
2
Зберіть верхній хрест. Для цього встановіть на свої місця чотири бічних (бортових) кубика, розташованих посередині кожного з верхніх ребер. Зорієнтуйте куб таким чином, щоб обрана вами грань виявилася не зверху, а перед вами. Тепер послідовно виведіть чотири бортових кубика на фасадну грань тією стороною, яка відповідає кольору центрального елемента грані.
3
Для початку виберіть, наприклад, синій фасад і білий верх. Праворуч виявиться помаранчева грань , зліва - грань червоного кольору, ззаду - зелена. Поставте перший кубик (синьо-білий). Подібним же чином виставте на свої місця три залишилися бортових кубика. В результаті проведених операцій на верхній грані кубика з'явиться хрест, складений з центрального елемента і чотирьох бортових кубиків.
4
Переходьте до складання кутів верхнього шару. Для цього, обертаючи конструкцію, виведіть у лівий нижній кут фасадної грані необхідний кубик, наприклад, біло-оранжево-синій. Кожен з кутових кубиків може зайняти одне з декількох можливих положень. Подібним чином переведіть потрібний вам кубик в правий верхній кут. Повторіть операцію доти, поки верхня грань не почне одного кольору з центральним її елементом.
5
При складанні верхній грані остерігайтеся зробити поширену серед новачків помилку. Ваше завдання при складанні куба - не просто зібрати грань певного кольору, а вибудувати саме шар. Саме побудова шарів куба, а не його граней, веде до кінцевого результату. Якщо ви поставите метою викласти одним кольором лише поверхню грані, не піклуючись про колірному відповідно бічних поверхонь, то подальша збірка куба стане для вас проблемою - доведеться приступати до роботи з самого початку.