Як організувати базу відпочинку.

Заміська база відпочинку - одне з найулюбленіших місць росіян для проведення вихідних днів, свят і відпусток. Необов'язково відправлятися далеко від рідного дому, щоб якісно відпочити. Тому бізнес-проекти, пов'язані з організацією баз відпочинку , вельми популярні і затребувані. Відкрити базу відпочинку може як юридична, так і фізична особа.
Інструкція
1
Спочатку визначте місце, де буде розташовуватися база відпочинку . Найбільшою популярністю користуються мальовничі місця. Ліси, природні водойми приваблюють відпочинку чих своїми можливостями: можна порибалити, покупатися в літній час, сходити за грибами, ягодами і просто подихати свіжим повітрям.
2
Визначте, чи будете ви будувати базу відпочинку «з нуля» або придбаєте під її організацію занедбаний дитячий табір або непрацюючий санаторій. У кожному разі узгодьте вибір земельної ділянки під будівництво або покупку території з приміщеннями з адміністрацією району чи міста. Отримавши дозвіл на будівництво, розробіть проект будівництва, який необхідно узгодити з усіма інстанціями і надати на державну експертизу. Пакет дозвільної документації включає топографічний план земельної ділянки, документи для постановки на кадастровий облік, висновок про технічні умови на підключення об'єкта до мереж інженерно-технічного забезпечення тощо.
3
При проведенні будівництва та будівельно-оздоблювальних робіт враховуйте «сезонний» характер об'єкта. Якщо ж ви вирішили, що база відпочинку працюватиме цілий рік, зводите капітальні будови, закуповуйте зимовий інвентар для активного відпочинку (снігоходи, лижне обладнання тощо) Ваш бізнес -проект стане набагато більш успішним, якщо база відпочинку НЕ простоюватиме закритою в міжсезоння.
4
Перш ніж визначати цінову політику, проаналізуйте ринок послуг, пропонований потенційними конкурентами - довколишніми базами відпочинку . Таким чином ви виявите конкурентоспроможність свого підприємства і його переваги.
5
Запропонуйте своїм потенційним клієнтам максимально різноманітний відпочинок. Організуйте місце для купання, закупите різний спортивний інвентар. Можна побудувати російську лазню і басейн. Хорошим розвагою буде катання на конях.
6
Подбайте про проведення рекламної кампанії в ЗМІ, інтернеті, на місцевих радіостанціях. Організуйте надійну охорону бази відпочинку , щоб безпека клієнтів не викликала у них сумніви.
Корисна порада
Чим більш комфортними будуть умови відпочинку, тим вище будуть ваші доходи і тим швидше окупиться ваш бізнес-проект.
У кожної людини свої уявлення про те, яким повинен бути відпочинок. Хтось бажає вирушити на фешенебельний південний курорт, комусь до душі туристичний похід по лісах або горах. Зрозуміло, багато що залежить і від фінансових можливостей, і від стану здоров'я. Якщо є бажання відпочити на природі, далеко від міського шуму і суєти, мабуть, варто поїхати на базу відпочинку.
Інструкція
1
Оцініть наступні чинники: де саме розташована база відпочинку, чи зручно до неї добиратися, скільки часу може зайняти дорога. Подумайте, який рівень комфорту вам бажаний. Одна справа, якщо ви їдете один, і до того ж ви дуже невибагливий за вдачею людина. Тоді вас влаштують навіть спартанські умови, типу ночівлі в наметі, була б гарна природа і цікаві люди для спілкування. Зовсім інша справа, якщо з вами їде вся сім'я, включаючи дітей. Тоді вибирайте базу з числа тих, які пропонують досить комфортабельні номери із зручностями.
2
Якщо ваші діти ще маленькі, обов'язково дізнайтеся, чи мається на базі ігрова кімната, дитячий майданчик, обладнана всім необхідним (пісочниця, гірки, гойдалки), чи проводяться для дітей конкурси, розваги. Якщо ні, гарненько подумайте, чи варто туди їхати. Адже якщо вашим дітям буде нудно, відпочинок навіть в казково красивому місці навряд чи принесе вам задоволення.
3
Якщо на території бази є пляж (річковий, озерний, морський) - це дуже добре. Вам же напевно захочеться поплавати, позасмагати. Крім того, великий плюс в наявності на базі умов для активного відпочинку (рухливих ігор). Обов'язково постарайтеся дізнатися, чи можуть відпочиваючі пограти в футбол, волейбол, настільний теніс тощо.
4
Наведіть довідки, яку культурно-розважальну програму пропонує відпочиваючим адміністрація бази. Навіть якщо ви не особливий любитель дискотек, караоке і тому подібних занять, вам навряд чи сподобається, якщо вечорами буде нічим розважитися. Якщо вам по роду роботи необхідний постійний доступ в інтернет, навіть під час відпочинку, дізнайтеся, чи буде у вас на базі така можливість.
5
Ідеальний варіант дізнатися про базу - розпитати добре знайомого вам людини (родича, друга, товариша по службі), який вже відпочивав в цьому місці. Дізнайтеся, що йому сподобалося, а що ні. Який був рівень комфорту, харчування, чи достатньо ввічливо і кваліфіковано поводився персонал бази.