Як підключити другий привід.

До будь-якого сучасного комп'ютера можна підключити два оптичних приводу одночасно. Причин, коли потрібно підключити два дисковода може бути безліч. Наприклад, ви купили новий, більш функціональний привід, але старий все ще працює. Тоді його можна використовувати для читання, наприклад, подряпаних і затертих дисків, щоб не псувати ними лазерну головку нового пристрою, тим самим значно продовживши термін його експлуатації.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - привід.
Інструкція
1
Зараз практично всі материнські плати мають інтерфейс SATA. Саме за допомогою цього інтерфейсу і буде розглянуто підключення другого оптичного приводу . Якщо ви маєте керівництво до вашої системної платі, то, перш за все подивіться на схемі, де розташовані SATA-інтерфейси. Якщо керівництва у вас ще немає, знайти їх можна без проблем і без схеми, просто може знадобиться трохи більше часу.
2
Вимкніть комп'ютер від електромережі. Зніміть кришку системного блоку. Зазвичай вона кріпиться за допомогою двох гвинтів або спеціальних засувок. Тепер знайдіть на системній платі SATA-інтерфейси. Їх може бути декілька. Це маленькі роз'єми, біля яких так і написано SATA.
3
Тепер один кінець SATA-шнура вставте в інтерфейс, а дисковод в вільний відсік. При необхідності зафіксуйте його у відсіку за допомогою кріпильних гвинтів. Другий кінець шнура SATA підключіть до SATA-інтерфейсу оптичного приводу . Підключіть до дисковода кабель живлення. Потрібно вставити в привід кабель, що йде від блоку живлення, на якому буде напис SATA. Кришку системного блоку поки не закривайте.
4
Підключіть комп'ютер до живлення і увімкніть його. Відразу після включення натисніть клавішу DEL (іноді альтернативою цій клавіші можуть виступати F2 або F5). Ви опинитеся в BIOS-меню. Відразу на першому ж екрані буде список SATA-інтерфейсів. Якщо який-небудь пристрій підключено до інтерфейсу, то поряд буде модель цього пристрою. Отже, біля одного з них повинна бути написана модель щойно підключеного приводу . Це значить, що пристрій розпізнано системою. Більше ніяких налаштувань вводити не потрібно. Тепер система «бачить» як старий привід, так і новий.
5
Закрийте кришку системного блоку і включіть комп'ютер. Тепер до нього підключено два оптичних приводу .
Зверніть увагу
Якщо серед списку пристроїв ви не побачили підключений привід, значить, швидше за все, ви не до кінця вставили SATA-шнур в інтерфейс. Перевірте контакт ще раз.
Іноді для швидкого запису і перезапису дисків необхідна наявність двох приводів. Можна, звичайно, використовувати спеціальні програми, що дозволяють створювати образи дисків, але це значно збільшить час процесу.
Вам знадобиться
  • перехідник IDE-SATA.
Інструкція
1
Для підключення двох приводів, можливо, не знадобиться ніякого додаткового обладнання. Проблеми, як правило, виникають лише в тому випадку, якщо приводи володіють різними портами для підключення до материнської плати. З'ясуйте типи цих портів.
2
Розрізняють канали IDE і SATA. Перший роз'єм володіє широким шлейфом для підключення, тому їх легко відрізнити неозброєним поглядом. З'ясуйте типи портів, присутні на материнській платі.
3
Багато моделей материнських плат володіють змішаними типами підключення, тобто в них присутні й порти IDE, і SATA. Якщо вам потрібно підключити IDE-привід до каналу SATA, придбайте спеціальний перехідник.
4
Можливо, для підключення другого приводу буде потрібно придбати шлейф з трьома портами. Один приєднаєте до материнської плати, а два інших - до приводу м.
5
Після установки обох приводів включите комп'ютер. Встановіть програму Nero Burning ROM. Запустіть цю програму.
6
Щоб скопіювати вміст одного диска на інший, відкрийте меню «Копіювати». Вкажіть призначення кожного з встановлених DVD-приводів.
7
Цим способом рекомендують користуватися лише в тому випадку, якщо ви впевнені в якісній роботі обох приводів. В іншому випадку при перезапису може виникнути велика кількість помилок.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете підключити приводи, що володіють різними каналами, один з яких буде підключений до шлейфу вінчестера, робіть це дуже акуратно. Не рекомендують підключати привід до шлейфу жорсткого диска, на якому встановлена операційна система.
Корисна порада
Процес копіювання дозволить заощадити час лише в тому випадку, якщо обидва диска здатні працювати на досить високих швидкостях. В іншому випадку простіше скопіювати інформацію на жорсткий диск, а потім записати її на другий диск.