Як побудувати скалодром.

Домашній скалодром - корисне розвага для дорослих і дітей, так як він дозволяє постійно підтримувати себе в хорошій фізичній формі, розвиває навички скелелазіння, тренує м'язи рук і ніг, дозволяє подолати страх висоти. У такого атракціону є багато інших переваг. Одне з них полягає в тому, що стіну можна обладнати самостійно.
Вам знадобиться
  • - картон;
  • - перфоратор;
  • - фанера або ДСП;
  • - напрямні бруски;
  • - рулетка;
  • - папір;
  • - олівець;
  • - дриль;
  • - рубанок;
  • - зачепи.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до будівництва домашнього атракціону, необхідно спроектувати скалодром . Для початку підберіть місце, де буде розташовуватися «стіна перешкод». Бажано, щоб приміщення було достатньої площі, з високими стелями. Намалюйте майбутній скалодром на папері, зменшивши його масштаб. Потім виготовте макет з картону - тепер уже в натуральну величину. Встановіть його, щоб візуально оцінити готовий скалодром і при необхідності внести корективи.
2
Тепер приступайте до будівництва скалодром а. Для початку розмітьте на підлозі отвори для зачепів і засвердлите їх дрилем. Потім закріпіть лист фанери або ДВП до напрямних брусків, гострі кути і нерівні краї будівельних матеріалів ретельно обробіть рубанком, щоб не поранитися в процесі експлуатації скалодром а. Фахівці рекомендують обробити поверхню паркетним лаком, який потрібно нанести на фанеру в три шари. Це поліпшить естетичні характеристики домашнього скалодром а і продовжить термін його експлуатації.
3
Перш ніж обладнати рельєфи на стіні, порадьтеся з фахівцями, які мають досвід скелелазіння, і визначте ступінь складності кожної доріжки. Середня довжина «смуги перешкод» - три метри, але якщо стелі дозволяють, можна зробити її вище. Кількість рельєфів розраховуйте, виходячи з того, що ширина кожного займає приблизно половину фанерного листа.
4
Накрутите зачіпки на зазначені ділянки кожної доріжки. Це можна робити по якійсь певній системі або хаотично - все залежить від того, хто буде користуватися скалодром ом. Якщо домашній атракціон розрахований на новачка і скелелаза-любителя, краще обладнати дві доріжки різної складності, розділивши їх внутрішніми перегородками.
5
Після того як стіна готова до експлуатації, постеліть спортивний мат біля її підніжжя. Ці заходи безпеки необхідні, щоб не травмуватися при падінні. У спеціалізованих магазинах продаються страхувальні пояси, які також необхідно використовувати, щоб убезпечити сходження, особливо якщо доріжка вище трьох метрів.
Зверніть увагу
При будівництві скеледрому використовуйте тільки якісні будівельні матеріали та інвентар, тому що від цього залежить здоров'я вас і ваших дітей. Бажано, щоб у продавців були сертифікати відповідності на кожен вид товару.
Корисна порада
При проектуванні скеледрому завжди справляєте заміри на місці і орієнтуйтеся на фактичний розмір конструкції. Тому що використання математичних формул в цьому випадку не дає точного результату.