Як організувати бізнес по телефону.

Практично в будь-якому більш-менш великому місті існує платна довідкова телефонна служба. Однак ви можете відкрити свою службу для початку і на домашньому телефоні, а потім, у міру збільшення кількості дзвінків, вже думати і про розширення підприємства в прямому і переносному сенсі. З чого ж почати?
Інструкція
1
Вашим офісом буде спочатку ваша власна квартира. Однак для збереження міського номера вам доведеться обзавестися другою телефонною лінією та зареєструвати, за домовленістю з АТС, новий короткий номер (наприклад, 005 і т.п.). Якщо ж взаєморозуміння з АТС поки досягти не вдалося, залиште колишній міський номер або купіть інший, запам'ятовується.
2
Створіть власну базу телефонних номерів. Для цього необхідно вибрати галузь товарів або послуг (медичних, будівельних, магазинів побутової техніки та ін.). Виберіть з телефонного довідника, баз даних міста, рекламних оголошень все номери телефонів, які стосуються організаціям і приватним особам, які працюють в обраній вами сфері.
3
Результативність роботи вашої довідкової залежатиме від витрат на її рекламу і від якості і швидкості наданої інформації. Зверніться в видавництва, що займаються випуском довідників для вашого регіону з пропозицією про розміщення реклами вашої довідкової. Будьте впевнені: вони самі зацікавлені в тому, щоб якомога швидше випустити нове видання телефонної книги, тому розцінки на рекламу зазвичай не дуже високі.
4
Бізнес по телефону (кожної, не обов'язково довідковий) можна організувати за допомогою стільникового зв'язку. Зверніться до одного з діючих у вашому регіоні операторів зв'язку, виберіть і зареєструйте короткий номер (зазвичай чотиризначний) або номер в міському форматі. Такий договір зазвичай передбачає, що частина прибутку (часом до 60%) ви будете віддавати стільниковому оператору. За допомогою короткого номера можна відкрити і SMS-сервіс для запитів клієнтів про цікавлять їх товарах і послугах.
5
Ви можете заробити на телефонних номерах, не вдаючись до допомоги самого телефону. Для цього вам необхідно буде зібрати і впорядкувати всю можливу інформацію про контакти в тій галузі, на якій ви вирішили спеціалізуватися. Так, наприклад, ви можете зібрати всі контакти будівельних фірм, що працюють у вашому місті, страхових агентів, агентів з нерухомості тощо Розпорядитися цим номерами телефонів можна різними способами: звернутися до видавництва і випустити довідник або все-таки відкрити довідкову службу, що спеціалізується на окремих товарах або послугах.
Для організації приватного бізнесу необхідно вибрати сегмент ринку, в якому спостерігається підвищений попит при недостатній пропозиції. Для цього треба провести ряд маркетингових досліджень. Принцип, чинний ще 15-20 років тому, коли в Росії панував «ринок продавця», а підприємці пропонували не те, що треба було споживачам, а то, що могли, в даний час вже не працює.
Вам знадобиться
  • Результати маркетингових досліджень
  • Бізнес-план
  • Маркетинговий план
  • Матеріальні активи
  • Приміщення
  • Персонал
Інструкція
1
Проведіть маркетингові дослідження в цікавлять вас галузях ринку. В результаті цієї роботи повинні з'явитися відповіді на питання щодо порожніх ніш, а також ніш, де найвище конкуренція. Організовуючи приватний бізнес, важливо не тільки прийти першим, але і мати адекватні пропозиції, здатні зацікавити потенційних споживачів. Якщо такі пропозиції у вас є - черговість приходу на ринок такого вже великого значення мати не буде.
2
Складіть бізнес-план, в якому обов'язково має бути опис основних і супутніх продуктів або послуг, які збираєтеся запропонувати ринку. Також включіть докладний опис портрета цільової аудиторії - хто буде вашим «якірним» споживачем, хто - другорядним. Його необхідно супроводити інформацією про споживчі переваги потенційних покупців або замовників, а також - про те, що їх буде мотивувати звертатися саме до вас.
3
Розробіть технічні умови, якщо мова йде про виробництво будь-якого товару. Складіть специфікацію по обладнанню та план виробничих (і підсобних) приміщень. Чим складніше плановане виробництво, тим скоріше варто звернутися за допомогою до професійних технологам і проектувальникам. Навіть організовуючи невеликий приватний бізнес, підходити до нього варто з усією можливою відповідальністю. Інакше потім доведеться що-небудь переробляти.
4
Замовте маркетинговий план. Це - своєрідна інструкція по збуту товарів і послуг, а також просуванню вашої компанії. На сьогоднішній день без реклами і піару може вижити тільки дуже вузькоспеціалізований і затребуваний бізнес. Але без плану продажів не зможе стати рентабельним навіть він. В маркетинговий план також входить все, що стосується представництва вашої компанії в інтернеті. Якщо мова не йде про лотковій торгівлі овочами або іншої локальної діяльності, власний сайт стане істотною підмогою.
5
Найміть персонал. Залежно від величини вашої справи, може знадобитися від двох до декількох десятків людей. Рекомендується найняти грамотного бухгалтера і гарного менеджера з продажу. Від першого в чому залежить ставлення компанії з контролюючими органами, від другого - збут виробленої продукції.