Як носити кімоно.

Назва « кімоно » походить від словосполучення «надівається річ». Раніше під цим словом японці мали на увазі весь одяг в цілому, але тепер воно означає певний вид японського одягу для проведення традиційних заходів, церемоній або свят. Кімоно є одягом вільного покрою, без виточок і гудзиків, має Т-подібну форму і підв'язується широким поясом. Вмінню носити кімоно в Японії вчать спеціально, але є кілька правил, які допоможуть самостійно навчитися правильно носити кімоно .
Інструкція
1
Кімоно підрозділяються на чоловічі і жіночі. Усередині кожної групи є певні різновиди. Кімоно для незаміжніх жінок називається «фурісоде», що означає «розвіваються рукави». У заміжніх жінок - «томесоде» («підібрані рукава»). Є одяг для відпочинку («юката»), нічна одяг («нумакі»). Чоловіче кімоно коротше жіночого і носиться в комплекті зі штанами. Одягаючи кімоно , пам'ятайте, що воно завжди заорюється на праву сторону, т. Е. Права статі знаходиться внизу, а ліва зверху.
2
Поділ кімоно на верхнє («фурісоде») і нижнє («Дзюбан») наказувало носити спідню кімоно під верхнім. Сьогодні існують відступи від цього правила. Одягайте замість нижнього кімоно білий шарфик і нижню спідницю. Виправіть шарфик так, щоб його було видно.
3
Оскільки кімоно - це одяг вільного крою, кожен може підв'язати його з урахуванням своєї комплекції. Перевірте, щоб подол був піднятий від землі на десять сантиметрів. Це одне з правил носіння кімоно .
4
Зав'язувати кімоно поясом - це ціле мистецтво. Підібравши кімоно до потрібної довжини, зав'яжіть попереду вузький пояс на талії, попередньо перехрестите його ззаду. Розгладьте складки, остаточно вирівняйте поділ і зав'яжіть кімоно більш широким поясом. Таким чином ви зафіксуєте конструкцію. Слідом двічі оберніть навколо талії самий широкий пояс - обі. Зауважте оби ззаду вузлом або бантом. У стилізованих костюмах часто використовують готовий бант, оскільки навчитися зав'язувати складний бант, як в традиційних японських кімоно ,? це складне заняття. Поверх обі надіньте останній, четвертий, пояс-шнур із застібкою або вузлом попереду.
5
Одягаючи чоловіче кімоно , використовуйте два пояси. Зав'язуйте їх спереду, обов'язково обмотавши навколо талії або нижче живота. Поверх можете надіти накидку хаорі.
6
Для повної стилізації костюма носите кімоно з традиційною японською взуттям «дзорі» (з плоскою підошвою з кольорової тканини або шкіри) або «гета» (вирізана з цілісного шматка дерева).