Що таке етикет.

Слово « етикет » позначає правила поведінки, прийняті в тому чи іншому суспільстві в заздалегідь певних ситуаціях, що враховують ввічливість, чемність, здоровий глузд у взаєминах людей. Практичне значення етикет а полягає в тому, що він дозволяє без особливих зусиль користуватися вже готовими «формами» ввічливості в різних ситуаціях людям, належить до різним соціальним групам. Щоб справити сприятливе враження на оточуючих, необхідно користуватися нормами етикет а.
Інструкція
1
Мовний, або вербальний, етикет . Користуйтеся словесними формулами мовного етикет а, якщо треба привітати, подякувати, привітати, запросити кудись, звернутися з проханням, висловити співчуття і т. Д. Також мовної етикет є основою практики аргументації - мистецтва вести бесіду. Ораторське мистецтво, або риторика, теж використовує словесні формули мовного етикет а.
2
Невербальний етикет , тобто використання жестів і міміки. Вивчайте правила невербального етикет а, щоб не потрапити в халепу при використанні певного жесту, який у різних народів може позначати абсолютно протилежні поняття. Наприклад, піднятий вгору великий палець, схвальний жест, у деяких народів є образливим для співрозмовника. Головним інструментом невербального спілкування є усмішка, тому частіше посміхайтеся під час спілкування.
3
Етикетна проксемика, або організація простору під час спілкування, бесіди. Головне правило проксемики: ніколи не наближайтеся надто близько до співрозмовника. Кожна людина має право на приватне простір, і вторгнення в нього є неприємним дією. Крім того, щоб ненароком не образити людину, обов'язково довідаєтеся в гостях, яке місце можна зайняти за столом. Це теж відноситься до правил проксемики.
4
Етикетна атрибутика, або світ речей в етикет е. Найчастіше етикет ниє ситуації пов'язані зі святковими подіями. В таких ситуаціях прийнято дарувати подарунки, квіти, одягатися більш ошатно, використовувати прикраси. Все це відноситься до норм етикет ной атрибутики. Тому, щоб не бути перекручено витлумаченим, приходьте на свято в ошатною одязі, робіть подарунки іменинникам, даруйте жінкам квіти як знак розташування або, може бути, більш серйозних почуттів. Чи не роздавайте свої візитні картки всім і кожному. За етикет ной атрибутиці, візитка - знак ваших ділових відносин, тому слід пропонувати її тільки потенційним партнерам і клієнтам.
5
Запам'ятайте, що тактовна і добре вихована людина поводиться відповідно до норм етикет а не тільки «на людях», але і вдома. Якщо ви вважаєте себе культурною людиною, ніколи не дозволяйте собі проявляти грубість і агресивність по відношенню до ваших домочадцям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2Hlzf3GdnN0