Що таке гравюра. техніки випалювання по дереву.

Гравюра є видом образотворчого мистецтва. Незважаючи на те що існують різні види гравюр, принцип створення зображення один і той же: спочатку виготовляють спеціальний рельєфний штамп, а потім за допомогою нього наносять картинку на який-небудь матеріал.
Інструкція
1
Мистецтво гравюри з'явилося в Європі приблизно в 15-му столітті. В той період почало активно розвиватися книгодрукування і для того, щоб прискорити і спростити ілюстрування книг почали використовувати заготовлені штампи. За допомогою гравюри наносили зображення, шрифти та інші елементи для прикраси тексту. Надалі мистецтво гравюри розвивалося і поширювалося, з'являлися різні техніки, характерні для тих чи інших періодів. У 18-му столітті стала популярна японська гравюра, а в 19-му іспанська. На сьогоднішній день цей вид мистецтва дуже різноманітний і має різні техніки та стилі.
2
Для створення штампів використовують різні види матеріалів, класичним є метал, але також використовують дерево, камінь і такі нестандартні матеріали як віск. Також види гравюр розрізняють по поверхні, на яку наносять відтиск.
3
Ксилографія, або гравюра по дереву, - це найстаріша техніка нанесення відбитків, перші друковані зображення на дерев'яних дошках робили в Китаї ще в 6 столітті. Гравюра на металі наноситься вручну або за допомогою електромеханічного і лазерного обладнання. Їй прикрашають предмети побуту, ювелірні вироби та холодну зброю. Для створення ліногравюри використовується лінолеум товщиною 2-5 мм, на який наноситься типографська фарба. Такий вид гравюри дозволяє створювати зображення великих форматів.
4
На сьогоднішній день поняття гравюри стало набагато ширше, так як метод створення зображень і написів за допомогою відбитків використовується не тільки в друкарні та ілюстрації, а й в інших областях. Так, друк логотипу або проби металу на ювелірному виробі теж є відбитком, а сучасні паперові купюри неодмінно прикрашаються зображеннями, виконаними в техніці гравюри.
5
Простий зразок гравюри ви можете зробити своїми руками. Для цього вам знадобиться дерев'яна дошка, валик, фарба, інструменти для різьби по дереву та аркуш паперу. За допомогою ножа або спеціальних різців по дереву виріжте зображення на дошці. Нанесіть фарбу валиком на поверхню штампа, а потім прикладіть до аркуша паперу. Якщо вирізання по дереву здасться вам трудомістким, використовуйте замість нього невеликий міцний шматок лінолеуму. У продажу також є спеціальні набори для створення гравюр.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k7NnnMlZC_Q