Що таке рахунок-фактура.

Рахунок-фактура являє собою платіжний документ, оформлений за певним стандартом. Він видається продавцем товару або послуги замовнику з метою розрахунку по окремим платіжним операціям. Ця форма бухгалтерської звітності фіксує факт виконаного замовлення, а також підтверджує суму виплаченого ПДВ для його подальшого заліку. Для правильного оформлення рахунку-фактури враховуйте правила.
Інструкція
1
Порядок оформлення документа починайте з дати складання і порядкового номера рахунку-фактури. Нумерація проводиться у хронологічному порядку.
2
Вкажіть обов'язкові реквізити, що відзначаються в рахунку-фактурі: ім'я та адресу покупця, найменування і ціна товару, пункт доставки або відвантаження товару, дата угоди, умови продажу, надання послуг або виконання робіт.
3
Враховуйте, що порядок оформлення рахунку-фактури залежить від часу складання документа: при отриманні часткової оплати в рахунок майбутніх поставок, надання послуг або при відвантаженні товарів, виконання робіт або передачу майнових прав.
4
Зареєструйте оформлений рахунок-фактуру в книзі продажів, яка є підставою для визначення суми відрахування по ПДВ за податковий період. Отриманий замовником рахунок-фактура таким же чином реєструється в книзі покупок.
5
За заповненні обов'язкових реквізитів передайте рахунок-фактуру на підпис керівнику або головному бухгалтеру підприємства (організації). Також правом підпису володіють спеціально уповноважені особи, які володіють довіреністю від імені організації чи призначені розпорядженням керівника.
6
Якщо при заповненні рахунки-фактури була допущена помилка, внесіть в документ правку. Внесені зміни завірте у керівника організації його підписом та печаткою. Вкажіть дату виправлень.
7
Оформляється рахунок-фактура у двох примірниках. Перший надається постачальником (продавцем) покупцю або замовнику не пізніше десяти днів з моменту відвантаження товару, надання послуги або твори передоплати. Другий примірник складається постачальником для фіксування в книзі продажу та нарахування податку на додану вартість при реалізації товарів, надання послуг, виконання робіт.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zY_Ukq_sK2w
Корисна порада
Крім платіжної функції, рахунок-фактура може бути використаний як накладна або сертифікат про походження товару. У цих випадках потрібні спеціальні бланки для оформлення рахунку-фактури.