Що таке напруга.

Всі електричні прилади розраховані на певне напруга , а всі джерела живлення побудовані таким чином, щоб виробляється ними напруга не виходило за певні межі.
Інструкція
1
Щоб пояснити, чим напруга відрізняється від сили струму, опору та потужності, можна скористатися такою аналогією. Уявіть собі трубу, до якої прикладено певний тиск газу або рідини. Цей тиск - аналог напруги. Від тиску і перерізу труби буде залежати кількість речовини, що проходить через трубу за одиницю часу. Тут перетин труби - аналог опору, а кількість речовини, що проходить через трубу за одиницю часу - аналог сили струму. При цьому, на трубі буде виділятися у вигляді тепла певна потужність по причині тертя. Це аналог теплової потужності, що виділяється на провіднику зі струмом.
2
Напруга вимірюється у вольтах. Ця одиниця виміру названа на честь італійського вченого Алессандро Вольта, винахідника одного з видів електрохімічних джерел струму. Тисяча вольт називається кіловольт, мільйон вольт - кіловольт. Тисячна частка вольта носить назву милливольта, мільйонна - мікровольт.
3
Напруга буває постійним і змінним. У другому випадку воно періодично змінює полярність з певною частотою. У змінної напруги є два значення: амплітудне і діюче. Перше характеризує розмах коливань, а другий - еквівалентний постійне напруга , яке виділило б на такий же навантаженні ту ж потужність. Співвідношення між амплітудним і діючим значеннями напруги залежить від його форми. У синусоидального однофазного напруги амплітудне значення перевищує діюче в кількість разів, рівне кореню з двох.
4
Поняття «небезпечне напруга » не зовсім вірне. Небезпека впливу електрики на людину залежить не від напруги, а від сили струму. Інша справа, що шкіра має певний опір, і тому небезпечний струм в ній може виникнути при певному значенні напруги. Шкіра різних людей має різне опір, також воно залежить від психічного і фізичного стану. Тому поріг небезпечної напруги може змінюватися навіть у одного і того ж людини. При певному напруженні шкіра пробивається, і до джерела виявляється докладено значно менший опір підшкірних шарів, що ще небезпечніше.
5
Крім електричного існує також механічне напруга . Воно виникає в конструкціях, до яких включені зовнішні механічні дії. До того ж, в деяких конструкціях можуть виникати ще на етапі виготовлення внутрішні напруження. Якщо виготовити об'єкт з прозорого матеріалу і помістити між двома поляризаторами, можна визначити наявність в них таких напружень. А в переносному сенсі напруга м називають напружений стан психіки людини.
Електрична напруга являє собою відношення роботи, яку витрачає система на переміщення заряду, до величини цього заряду. У міських електромережах використовуються трифазні мережі. Як поводитися, коли потрапив у поле обірваного проводу, і до чого може призвести неправильне поводження?
Електрична напруга відноситься до енергетичних характеристик електричного поля. Є й інше визначення терміна: це - відношення роботи до величини заряду, переміщуваного по провіднику на певну відстань. Одиницею виміру електричної напруги в системі СІ є вольт «В». Вона названа так на честь Алессандро Вольта, який вперше в світі відкрив гальванічний елемент і отримав струм. Іноді електрична напруга оцінюють як різницю потенціалів. Наприклад, в одній точці потенціал дорівнює 13 В, а в іншій - 10 В. Тоді напруга між точками буде дорівнює 13 - 10 = 3 В.

Записи напруги на практиці

Залежно від того, яка напруга застосовується в тій чи іншій системі, використовують те чи інше позначення. Якщо електрична напруга більше 1000 В, то використовують кВ; якщо більше 1 млн. В - МВ і т.д. гігавольти, нановольти, мікровольт. Електрична напруга вимірюють вольтметрами, які діляться на мілівольтметри, вольтметри, кіловольтметри і т.д.

Трифазні мережі

Вся енергосистема планети будується на трифазної мережі. Вона несе два види напруги: лінійне і фазну. Лінійна напруга мережі - це напруга між двома провідниками, а фазовий - між провідником і нейтральним проводом або нулем. Тому, коли ми приєднуємо навантаження по трикутної схемою, лінійна напруга стає рівним фазового, а коли ми приєднуємо навантаження за схемою «зірка», то лінійна напруга збільшується в корінь з трьох разів. Звідси такі позначення трифазної мережі, як 220/380 В або 127/220 В. Перше число вказує на фазовий напруга, а друге - на лінійне. Для загального уявлення про величини електричної напруги на різних об'єктах, наведемо їх.

Напруга на деяких об'єктах

Напруга між електродами, коли знімають електрокардіограму, - 1-2 мВ.Пальчіковая батарейка - 1,5 В.Телефонная лінія - 60 В.Електріческій вугор - 650 В.Високочастотная телевізійна антена - від 1 до 100 мВ.Контакти трамвайної лінії - 550 В.Грозовое хмара - 10 гігавольт.

Корисна порада: як себе вести в поле обірваного проводу?

Коли обірваний провід торкається землі, може виникнути крокові напругу. До певного моменту воно не дуже небезпечно. Смертельним воно стає лише тоді, коли змінюється шлях руху електрики в людському тілі. Крокові напругу - напруга кроку однієї людини. Ноги являють собою контакти, і струм рухається по замкнутому ланцюзі нога-нога. Це - небезпечний стан, але не смертельне, так як через серце проходить мізерна частина електрики. Якщо струм призведе до неконтрольованих скорочень м'язів і людина впаде, поміняється шлях проходження струму і збільшиться крокові напругу. Це - смертельна ситуація. Її в жодному разі не можна допустити. Для цього виходити з небезпечної зони треба швидко, але дуже маленькими кроками, так як крокові напругу прямо пропорційно відстані між точками контакту. Але краще скакати на одній нозі із зони ураження.