Що таке класифікація.

Людині постійно доводиться мати справу з великими обсягами інформації і величезною кількістю самих різних предметів. У цій ситуації дуже важливо своєчасно знайти потрібні дані або визначити, що ж собою представляє той чи інший об'єкт. Для цього служить класифікація - розподіл об'єктів в групи за певними ознаками. При цьому ознаки можуть бути як істотні, так і несуттєві.
Інструкція
1
Класифікація, яку ще називають систематизацією, застосовується практично скрізь - в науці, в економіці, в побуті. Складаючи білизну в шафу або розставляючи книги на полиці, ви навіть не замислюєтеся про те, що класифікуєте предмети. Тим часом ви на одну полицю складаєте простирадла, наволочки і підковдри, а на іншу - труси і шкарпетки. Тобто поділяєте речі на класи, в даному випадку - на постільну і натільну білизну. За наявності достатньої кількості полиць господар навіть розкладе окремо простирадла і наволочки, тому що в цьому випадку їх легше буде знайти.
2
Класифікації можуть бути дуже різними. Побутові предмети або розміщені на сайті матеріали систематизувати досить просто. Користувач просто робить різні розділи, і в один поміщає статті, в іншій - фотографії та відеоматеріали. У науці застосовуються складні багатоступеневі класифікації. Вони зрозумілі, якщо той, хто шукає матеріал, розуміє, за якою ознакою систематизовані дані.
3
Будь-яке безліч об'єктів має певну внутрішню структуру. Розгляньте об'єкти живої природи. Всі живі організми поділяються на царства і домени. Найпоширеніший варіант - класифікація Геккеля, що розділяє всі живі організми на три царства. Це рослини, тварини і Найпростіші. Пізніше стало прийнято ділити тваринний світ на домени, які, в свою чергу, поділялися на царства. У кожного царства є свої істотні ознаки. Наприклад, для тварин це - харчування готовими органічними сполуками і здатність пересуватися. У своб чергу, кожне царство ділиться на подцарства, то, в свою чергу, на типи і підтипи і т.д.
4
Точно таким же чином проводиться і будь-яка інша класифікація . Наприклад, спробуйте систематизувати дані у вашому комп'ютері. Створивши папки "текстові документи", "зображення", "відео" і "аудіо", ви отримаєте найпростіший варіант класифікації. Зрозуміло, визначати файли в ту чи іншу папку можна тільки за однією ознакою, тобто в даному випадку - по тому, до якої категорії вони відносяться. Але принцип класифікації може бути будь-яким. Наприклад, можна виділити в окремий клас все, що відноситься до тієї чи іншої теми.
5
Наступний етап систематизації - розподіл вже наявних груп за наступним ознакою. Наприклад, в папці з аудіофайлами можна створити ще кілька папок, в які визначити записи класичної музики, естрадної, джазу і т.д. Кожну з нових папок можна розділити за напрямами або створити окрему для кожного виконавця. Розподіляючи записи за жанрами, ви отримуєте природну класифікацію, оскільки в цьому випадку за основу береться істотна ознака. За цим принципом будуються майже всі наукові класифікації - біологічна, періодична система хімічних елементів і т.д. Другий тип, коли береться несуттєвий ознака, частіше застосовується в гуманітарних науках. Це, наприклад, всілякі алфавітні покажчики, коли важливіше надається перша літера прізвища автора, а не те, що він написав роман.
6
Види систематизації розрізняються за охопленням об'єктів. Існують енциклопедичні класифікації, вони є універсальними. Часто застосовуються також більш вузькі галузеві. Регулярно виникає необхідність систематизувати однорідні явища.
Зверніть увагу
Термін "класифікація" застосовується не тільки до результату розподілу об'єктів по групах, а й до самого процесу такого розподілу. Термін з точки зору мови не зовсім вірний, але він прижився. Класифікація як дія включає в себе розглядання об'єкта, порівняння з еталоном. В результаті об'єкт або приєднують до цієї групи, або відхиляють.